امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39720
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 130
مهدی نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» و در پاسخ به این پرسش که «نظام رتبه‌بندی ...

مهدی نوید ادهم، دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» و در پاسخ به این پرسش که «نظام رتبه‌بندی معلمان چه زمانی و در چه مرجعی به تصویب خواهد رسید؟»، اظهار داشت: یکی از احکام تحول آفرین سند تحول بنیادین، بحث طراحی و استقرار نظام رتبه‌بندی معلمان است.

وی افزود: بخشی از طرح اولیه این موضوع تنظیم شده است و باید ابتدا در شورای عالی آموزش و پرورش بررسی و مصوب شود، سپس به مراجع بالادستی برود.

نوید ادهم با اشاره به مراجع بالادستی تصویب کننده نظام رتبه‌بندی معلمان، عنوان کرد: یک دیدگاه این است که به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته و یک دیدگاه رفتن به مجلس شورای اسلامی است؛ همچنان که در موضوع قبلی توافق وزیر قبلی با مسئولان آن دو بخش بوده است، باید وزیر جدید در این باره توافق کند.

وی در پاسخ به این پرسش که «نظر سرپرست آموزش و پرورش درباره تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان کدام مرجع است؟»، خاطرنشان کرد: هنوز صحبتی انجام نشده و نظری نداده‌اند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش درباره اینکه این نظام چه زمانی در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار می‌گیرد، گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان هنوز در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار نگرفته و در کمیسیون‌ها بوده است؛ با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع امیدواریم هر چه سریعتر این کار انجام شود.

نوید ادهم در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «در گذشته گفته می‌شد که نظام رتبه‌بندی معلمان تا مهرماه امسال تصویب و اجرایی خواهد شد، اما هنوز خبری از تصویب آن نیست؛ آیا این موضوع به مهرماه امسال خواهد رسید؟»، تصریح کرد: این کار یک مقداری تأخیر خواهد داشت، چون از آن موضوعات حساسی است که نباید روی آن تعجیل کرد تا توافق جمعی روی آن اتفاق بیافتد.

به گفته دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان به مهرماه امسال و سال تحصیلی جدید نخواهد رسید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها