امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39726
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 167
مرتضی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره نحوه انتخاب شهردار تهران توسط اعضاء شورای شهر اظهار داشت: هنوز به گزینه نهایی برای شهرداری ...

مرتضی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره نحوه انتخاب شهردار تهران توسط اعضاء شورای شهر اظهار داشت: هنوز به گزینه نهایی برای شهرداری تهران نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: در صحن علنی شورا که روز یکشنبه برگزار شد افرادی که برای شهرداری تهران پیشنهاد می‌شوند و یا خودشان داوطلب تصدی این پست هستند باید 10 امضاء و یا 10 رأی اعضاء شورای شهر را داشته باشند تا به برنامه‌های آنها توسط اعضاء رسیدگی شود.

وی بیان داشت: گزینه 10 رأی و یا 10 امضاء توسط اکثریت اعضاء شورای شهر مورد موافقت قرار گرفت و نهایتاً در جلسه امروز و یا جلسه بعدی شورای شهر لیست نهایی نامزدهای مدیریت شهرداری تهران نهایی و اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تا 12 شهریور شهردار جدید تهران انتخاب می‌شود گفت: تمام تلاش ما این است که در روزهای آغازین کار شورای چهارم شهردار را انتخاب کنیم و نباید اجازه دهیم که پروژه‌ای در کار باشد که شهردار تهران به عنوان سرپرست انتخاب شود چرا که سرپرست شهرداری از سوی مردم پذیرفته نیست.

طلایی یادآور شد: شورا باید براساس خرد جمعی، عقلانیت و فرایندی مشخص شده شهردار را مشخص کند که در صورتی که گزینه نهایی قالیباف باشد باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: این نگاه خوب نیست که برای مردم بسته عمل کنیم؛ مردم باید بدانند که چرا باید قالیباف شهردار تهران باشد.

وی بیان داشت: ما به قالیباف یا هر کس دیگری نسبت شخصی نداریم و به دنبال وظیفه هستیم. اینکه قالیباف لایق‌ترین، با کفایت‌ترین، کارآمد‌ترین و اصلی‌ترین گزینه شهرداری است شکی نداریم ولی باید فرایند انتخاب شهردار را طی کنیم.

طلایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا عده‌ای که ادعای سیاسی بازی در شورای شهر را نداشتند ولی اکنون اقدامات سیاسی در این شورا انجام می‌دهند گفت: رسانه‌ها باید هوشمندانه این موضوع را پیگیری و مطالعه کنند. در صورتی که هر یک از اعضاء شورای شهر پای خود را از مدار گفته‌های خود که باید یک شورای اجتماعی داشته باشیم نه یک شورای سیاسی خارج کرده به مردم معرفی کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: شورای شهر تهران باشگاه سیاسی، محلی برای تبادلات سیاسی و محلی برای منازعات سیاسی نیست و باید به مردم خدمت کند. هر کسی با هر شکلی بخواهد خواسته‌ یا ناخواسته شورای شهر را به یک باشگاه سیاسی تبدیل کند به حق مردم جفا کرده است.

وی گفت: این روزها اخباری از قالیباف منتشر می‌شود که برگرفته از تفکرات مشارکتی‌ها است. این رفتار‌ها هنجارشکنانه و غیر اخلاقی است.

وی گفت: کسی که در شورا نبوده و مصوبات آن را نمی‌داند و اطلاعی ندارد براساس شنیده‌های اطرافیان به صورت هدفمند و سازماندهی شده ورود می‌کند و برای پیشگیری از آمدن قالیباف به شهرداری تهران اقداماتی را  انجام می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار