امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39748
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 146
«عمار الاسد»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اتهامات وارده به نظام ...

«عمار الاسد»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اتهامات وارده به نظام سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی علیه گروه‌های مسلح در منطقه «غوطه شرقیه» در دمشق را باید تنها و تنها حمله از پیش طراحی شده برای نظام سوریه ملاحظه کرد و این اولین باری نیست که دشمنان سوریه چنین موضوعاتی را در عرصه بین المللی مطرح می‌کنند.

وی در این ارتباط گفت که «باراک اوباما»، رئیس جمهوری آمریکا بیش از یک سال گذشته اعلام کرد که استفاده از سلاح شیمیایی خط قرمز ما در بحران سوریه و این بدین معناست که سناریو سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش طراحی شده و موضوع جدیدی نیست.

این نماینده پارلمان سوریه در ادامه تاکید کرد که آمریکا به خوبی می‌داند که سوریه تنها نیست و دارای ارتشی قدرتمند و هم پیمانانی قوی است. این درحالی است که روس‌ها اسناد و مدارک و تصاویر ماهواره‌ای در اختیار دارند که ثابت می‌کند، این گروه‌های مسلح بودند که با شلیک دو موشک دست ساز اقدام به گلوله باران شیمیایی منطقه «غوطه شرقیه» کردند.

عمار الاسد افزود: ما به خوبی می‌دانیم که آمریکا و اسرائیل پشت پرده تمام حوادثی هستند که در سوریه روی می‌دهد و ورود «بندر بن سلطان»، رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی و کشور متبوعش به بحران سوریه به معنای اجرای نقشه‌ها و برنامه‌های جدید و افزایش حمایت‌ها و کمک‌ها از گروه‌های مسلح و تنظیم مجدد صفوف آنها پس از وارد آمدن ضربات مهلک به آنها توسط ارتش سوریه در مناطق مختلف درگیری است.

وی گفت: آنچه این سخنان را ثابت می‌کند، این است که آنها پیش از تحقیقات کمیته حقیقت یاب بین المللی و اعلام نتیجه توسط این کمیته نظر خود درباره استفاده از سلاح شیمیایی را ارائه می‌دهند، در حالی‌که نظام سوریه با دادن اجازه به کمیته حقیقت یاب در بازدید از مناطق بمباران شده در واقع از عملکرد خود در طول بحران سوریه و در مقابله با گروه‌های مسلح اطمینان خاطر داشته که اجازه چنین حضوری را به این بازرسان داده است و ما امیدوار هستیم، این کمیته گزارش خود را بر اساس واقعیت‌ها ارائه دهد.

اما در خصوص تهدیدات آمریکا درباره اقدام نظامی علیه سوریه، عمار الاسد گفت: ما به خوبی می‌دانیم که این حمله، حمله‌ای سیاسی است و «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه خود با روزنامه روسی «ایزوستیا» به غرب و آمریکا درباره نقشه نظامی در سوریه که با شکست مواجه شود، هشدار داد و تاکید کرد که این تهدیدات در چارچوب بازی با روح و روان مردم سوریه با هدف تخریب معنویات آنهاست، به ویژه پس از موفقیت‌ها و پیروزی‌های بزرگی که ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور به دست آوردند.

وی همچنین هدف دیگر این اقدامات آمریکا را بالا بردن روحیه گروه‌ها و عناصر مسلح دانست که ضربات سنگین و مهلکی را از نیروهای ارتش سوریه متحمل شدند.

این نماینده پارلمان سوریه از استان لاذقیه ادامه داد: نظام سوریه به کمیته تحقیق بین المللی اجازه تحقیق درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را داد و این کمیته نیز گزارش موضوعی خود را صادر کرد که ضربه‌ای بزرگ برای گروه‌های مسلح و حامیان آنها بود، چون این گزارش نظام سوریه را در استفاده از سلاح نظامی تبرئه می‌کرد، این عامل در کنار موفقیت‌های ارتش سوریه موجب شد تا سناریو تحت فشار قرار دادن نظام سوریه و تهدید آن به حمله نظامی را پیش گیرد تا به نوعی موجب تقویت روحیه گروه‌ها و عناصر مسلح شود.

این نماینده پارلمان سوریه توضیح داد: از زمانی‌که سوریه خواسته آمریکا مبنی بر قرار گرفتن در جزو طرح خاورمیانه بزرگ و سر فرود آوردن در برابر آمریکا را رد کرد، واشنگتن جنگ بازی را در تمام جبهه‌ها و محورها و در تمام سطوح علیه سوریه آغاز کرد و این موضوعی است که رئیس جمهوری سوریه نیز در مصاحبه اخیر خود به آن اشاره کرد و گفت که غرب اشتباه می‌کند، اگر تصور کند، با قربانی کردن سوریه بتواند، رویای خود را محقق کند.

عمار الأسد تاکید کرد که سوریه از تهدیدات صورت گرفته علیه خویش نه بیمناک است و نه وحشت زده چون از دو سال و نیم پیش تاکنون به این نوع تهدیدات خو گرفته و عادت کرده است.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار