امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39756
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 167
بک منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، نیروهای مسلح و ارتش سوریه هم اکنون دو سال و ...

بک منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد، نیروهای مسلح و ارتش سوریه هم اکنون دو سال و نیم است که نبرد سختی را در مناطق مختلف سوریه انجام می‌دهند، چون جنگ آنها جنگ باندها و گروه‌های مسلح و جنایتکار است.

این منبع در ادامه افزود: با وجود چنین جنگی که طبیعی است بر مردم و کشور سوریه تاثیر گذاشته باشد، با این حال نیروهای مسلح و ارتش سوریه امروزه بیش از هر زمان دیگری به خود اعتماد و باور دارند، چون تجارب بسیاری را در این مدت، به ویژه در جنگ خیابانی به دست آورده‌اند.

این منبع نظامی سوری که بنا به دلایل امنیتی نخواست هویتش افشا شود، درباره وضعیت کنونی نیروهای نظامی ارتش سوریه همزمان با تشدید فشارها بر نظام این کشور و تهدید غرب و در راس آن آمریکا در حمله به سوریه گفت: روحیه و معنویات نیروهای مسلح و ارتش سوریه در سطح بالایی قرار دارد و هیچ بیم و هراسی از این تهدیدها در میان آنها به چشم نمی‌خورد.

وی وقوع جنگی منطقه‌ای را امری دور از انتظار ندانست، به ویژه آنکه به اعتقاد وی طی دو سال و نیم گذشته گروه‌های مسلح مورد حمایت طرف‌های خارجی از جمله ترکیه و عربستان سعودی نتوانسته‌اند، هیچ یک از اهداف مورد نظر طرف‌های توطئه کننده علیه سوریه را در این کشور محقق کنند و این موضوعی است که فرماندهان ارتش سوریه آن را دریافته و از حیث آماده و مهیا کردن نیروها تدارکات لازم برای چنین جنگی را دیده‌اند.

منبع مذکور پیچیدگی و سری بودن تسلیحات و انبارهای موشکی و برنامه ریزی نظامی را دو ویژگی خاص ارتش سوریه دانست که از آن بهره می‌برد و در این خصوص تاکید کرد که در صورت حمله طرف‌های دشمن علیه سوریه آنها باید در انتظار غافلگیری‌های بی‌شماری از سوی ارتش سوریه باشند.

به اعتقاد این منبع نظامی سوری هدف از اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه فراهم کردن زمینه نفوذ و ورود گروه‌ها مسلح وابسته ارتش آزاد سوریه و همچنین گروه «جبهه النصره» به دمشق مرکز سوریه است که با توجه به میزان تدارکات در نظر گرفته برای چنین حمله‌ای تصرف دمشق از سوی این گروه‌ها امری محال و غیر ممکن می‌نماید.

این منبع افزود: در این تردید وجود ندارد که پاسخ دمشق به هرگونه تجاور نظامی سخت و قاطع خواهد بود و تمام تدارکات برای مقابله با هرگونه حمله به سوریه به طور عام و دمشق به طور خاص در نظر گرفته شده و گروه‌های مسلح بدانند که ارتش سوریه دمشق را به گورستان آنها مبدل خواهند کرد.

این منبع نظامی سوری همچنین گفت: در این تردید وجود ندارد که همزمان با هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه شاهد تحرکات و عملیات‌های گروه‌های مسلح نیز خواهیم بود و این نه تنها باری بر دوش ارتش سوریه نخواهد بود، بلکه دست ارتش را برای هدف قرار دادن این گروه‌ها بیش از پیش باز خواهد کرد، چون بسیاری از این گروه‌ها هنگام عملیات‌های ارتش خود را پنهان می‌کنند،‌ اگرچه این ترفندهم نتوانسته مانع پیشروی ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور و تحقق پیروزی‌ها و موفقیت‌های بیشتر شود.

وی تاکید کرد که از زمان آغاز تهدیدات آمریکا علیه سوریه نبردها شکل و ماهیت دیگری به خود گرفته و ارتش سوریه بدون تردید درباره تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور خود و محافظت از آن در برابر هرگونه حمله و تعرضی کوتاه نخواهد آمد.

این منبع نظامی در ادامه توضیح داد: بحرانی که حدود دو سال و نیم است، سوریه را درگیر خود کرده، موجب نظامی شدن دیدگاه و اندیشه‌های مردم سوریه شده و تشکیل کمیته‌های مردمی در هر کوی و محله و آمادگی سوری‌ها برای مقابله با هر حمله و هجوم و یا توسعه دامنه و گستره درگیری‌ها و نبردها بازتاب این امر است، به همین دلیل مردم سوریه هیچ‌گاه عرصه را خالی نخواهد کرد، حتی اگر بحث حمله نظامی خارجی به سوریه مطرح باشد و از این حیث مردم سوریه پیشاپیش این اجازه را به نیروهای مسلح و ارتش خود داده‌اند تا در صورت وقوع چنین سناریویی با قاطعیت و به سختی به آن پاسخ دهد.

این منبع نظامی سوری در پایان تاکید کرد که ارتش سوریه که دو سال و نیم است، در جنگ به سر می‌برد و خواهان پیشرفت در درگیری‌ها و رویارویی است و واکنش آن به هر اقدام نظامی خارجی ویرانگر و با غافلگیری‌های بسیار همراه خواهد بود.
انتهای پیام/ز 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها