امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39769
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 171
افشین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به اینکه در حال رایزنی برای تامین اقلام مورد نیاز راه‌اندازی این اداره در اندیکا ...

افشین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با اشاره به اینکه در حال رایزنی برای تامین اقلام مورد نیاز راه‌اندازی این اداره در اندیکا هستیم، گفت: شهرستان اندیکا محرومیت‌های زیادی دارد ولی جاذبه‌های متعدد در بخش گردشگری و آثار متعدد تاریخی باعث شده است تا این اداره کل برای حفاظت از این آثار در گام نخست نمایندگی این اداره کل را در شهرستان اندیکا راه‌اندازی کند.

حیدری با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این اداره در اندیکا نیروی فعال را در نظر گرفته‌ایم، افزود: در شهرستان اندیکا نیرویی فعال و آگاه به مسائل میراث فرهنگی را در نظر گرفته‌ایم و وی مسئولیت راه‌اندازی این اداره را برعهده گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان درباره جاذبه‌های گردشگری اندیکا گفت: بخش زیادی از جاذبه‌های شهرستان اندیکا جاذبه‌های طبیعی هستند و باید در بخش گردشگری در این شهرستان گام‌های بلند و کارشناسی شده‌ای برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی به شهرستان اندیکا توجه ویژه‌ای دارد، گفت: اسماعیل جلیلی نماینده مردم شهرستان‌های مسجدسلیمان، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی بر حفاظت آثار تاریخی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان تاکید فراوانی دارد و به این دلیل در این زمینه تلاش زیادی می‌کنیم تا در مدت زمانی کوتاه عقب ماندگی‌های گذشته جبران شود.

حیدری خاطر نشان کرد: در حال حاضر در شهرستان اهواز ساختمان معاونت صنایع دستی و نمایشگاه دائمی این معاونت را به خانه انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی تبدیل کرده‌ایم.

وی گفت: انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی می‌توانند در بخش حفاظت و نگهداری از آثار تاریخی بسیار موثر باشند و در این زمینه از همه توان خود برای توانمند‌سازی این انجمن‌ها استفاده می‌کنیم.
انتهای پیام/72006/ت20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها