امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39771
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، ورزش دانش‌آموزی از جمله معاونت‌های آموزش و پرورش است که به رغم پویایی ذاتی آن، در رسانه‌ها کمتر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، ورزش دانش‌آموزی از جمله معاونت‌های آموزش و پرورش است که به رغم پویایی ذاتی آن، در رسانه‌ها کمتر درخشیده است.

حضور استعدادهای دانش‌آموزی و برگزاری مسابقات مختلف در سطح منطقه تا کشور و حضور چشمگیر دانش‌آموزان در مسابقات جهانی، نشانگر پویایی این معاونت است که در تمام دوره‌ها نیز، پررنگ و کمرنگ وجود داشته است اما به رغم این ویژگی ذاتی، همواره اخبار ورزش دانش‌آموزی به موقع و مناسب در اختیار خبرنگاران حوزه آموزش و پرورش قرار نگرفته است و تنها مسئولان ارشد به ارائه گزارش‌های کلی پرداختند.

حتی در دولت دهم نیز که اجرای طرح‌های تحولی ورزش و ارائه رشته‌ای خاص در هر پایه مطرح شد، باز هم اطلاع‌رسانی فقط درباره ورود این رشته‌ها به مدارس بود که آن هم از سوی مقامات مسئول مطرح می‌شد و ورود به بدنه ورزش دانش‌آموزی و اخبار آن همچنان مغفول ماند.

* آقای معاون رفت

این روزها که اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی سراسر کشور در نیشابور در حال برگزاری است، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از وزارتخانه رفته است و هنوز جایگزینی انتخاب نشده است.

زمانی که کیومرث هاشمی به دعوت حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر وقت آموزش و پرورش به این وزارتخانه آمد، معاونت تفکیک شده‌ای به نام «تربیت‌بدنی» وجود نداشت و زکریا یازرلو نیز معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش بود.

آمدن هاشمی در تاریخ 27 بهمن 1389 به وزارت آموزش و پرورش با حرف و حدیث‌هایی همراه بود چرا که وی به عنوان قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور سلامت و تربیت بدنی مدارس و رئیس مرکز سلامت و تربیت بدنی این وزارتخانه منصوب شد؛ به این معنی که هم زیر مجموعه معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی بود و هم نبود!

حدود یک سال بعد یعنی در تاریخ 21 دی ماه 90، بر اساس مصوبه هیئت وزیران معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش به دو معاونت شامل معاونت پرورشی و معاونت تربیت‌بدنی تقسیم شد و کیومرث هاشمی به عنوان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش منصوب شد.

هاشمی در طول مدتی که در آموزش و پرورش بود در جهت اجرای طرح‌های تحولی در آموزش و پرورش گام بر داشت و اختصاص یک رشته تخصصی در هر پایه تحصیلی، افزایش معلمان ورزش، گسترش مدارس تخصصی ورزش و توجه به سالن‌های ورزشی از جمله اقدامات وی بود.

البته درباره طرح‌های تحولی آموزش و پرورش همواره بحث‌های متعددی مطرح شده است به‌ عنوان مثال درباره ورزش شنا و ارائه نامناسب آن در استخرها و عدم توجه به سلامت دانش‌آموزان، اعتراضات متعددی مطرح شد.

هاشمی به رغم آنکه با رسانه ارتباط خوبی داشت اما در جهت انعکاس اخبار ورزش دانش‌آموزی بیشتر معطوف به صفحات روزنامه‌های ورزشی بود و البته موجب می‌شد ورزش دانش‌آموزی در میان اخبار ورزش کلان کشور کمرنگ دیده شود.

*در این فصل باید برای ورزش و سلامت دانش‌آموزان برای شروع مهر برنامه‌ریزی شود

اما هاشمی در روزهای پایانی دولت دهم و درست در فصل ورزش دانش‌آموزی (برگزاری مسابقات کشوری)ورزشی، کمرنگ بود؛ وی حتی در آخرین همایش بزرگ آموزش و پرورش یعنی اجلاس رؤسای مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور که به منظور تبیین سیاست‌های آموزش و پرورش برگزار شد، حضور نداشت.

 این روزها یعنی در ابتدای فعالیت دولت یازدهم نیز، هاشمی به وزارت ورزش و جوانان بازگشته است و اکنون پُست کلیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش خالیست؛ جایگاهی که در این فصل باید برای ورزش و سلامت دانش‌آموزان برای شروع مهر برنامه‌ریزی کند و بر روند فعالیت‌ها نظارت صورت گیرد.

به نظر می‌آید سرپرست آموزش و پرورش در کنار توجه به مسائل آموزشی، به سلامتی جسم و روح دانش‌آموزان نیز باید نگاه ویژه داشته باشد تا مهر امسال هر چه باشکوه‌تر آغاز شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها