امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39798
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان رسیدگی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان رسیدگی به لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعاده شده از شورای نگهبان را ادامه دادند و چند ماده از این لایحه را به منظور تأمین نظر آن شورا به تصویب رساندند.
 
به موجب مصوبه مجلس در ماده 58 لایحه مذکور، حکم تعدد و یا تکرار ارتکاب جرم، قاچاق معاونت و مجازات تبعی و تکمیلی، مطابق قانون مجازات اسلامی است.
 
وکلای ملت مقرر کردند هر شخصی که با علم و اطلاع مرتکب جرم حمل کالا یا ارز قاچاق شود و نتواند ارسال‌کننده و یا صاحب اصلی آن را تعیین نماید، علاوه بر ضبط کالا و یا ارز به مجازات‌های مقرر در مورد مالک کالا و ارز نیز محکوم می‌شود.
 
خانه‌ ملتی‌ها مقرر کردند چنانچه دو یا چند نفر در ارتکاب قاچاق شرکت نمایند، مرجع رسیدگی علاوه بر حکم به ضبط کالای قاچاق، سهم هر یک را از کل جزای نقدی تعیین و به پرداخت آن محکوم می‌نماید و در صورتی که کالا یا ارز قاچاق از بین رفته باشد، بهای آن نیز به نسبت مالکیت دریافت می‌شود.
 
مجلسی‌ها مواد 61 و 62 این لایحه را به منظور تأمین نظر شورای نگهبان حذف کردند تا بدین ترتیب ایراد آن شورا برطرف شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها