امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39800
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعاده شده از شورای نگهبان،‌چند ماده دیگر از این لایحه را پس از بحث و بررسی به منظور تامین نظر آن شورا مصوب کردند.

طبق مصوبه مجلس، اگر قاچاق توسط شخص حقوقی ارتکاب یابد، مرجع صدور حکم ضمن ضبط کالا و یا ارز قاچاق مکشوفه، علاوه بر مباشرین، مدیران شخص حقوقی را در صورت علم و اطلاع از عمل مباشرین به طور مستقل به مجازات برای قاچاق محکوم می‌کند. چنانچه شخص حقوقی برای قاچاق کالا و ارز تاسیس و یا فعالیت آن پس از تاسیس برای ارتکاب قاچاق منحرف شود، علاوه بر محکومیت به جزای نقدی حسب مورد به 2 تا 4 برابر حداکثر جریمه مقرر برای شخص حقیقی به ترتیب زیر محکوم می‌شود:

الف- در مورد قاچاق کالای غیر ممنوع و ارز در منطقه اول ممانعت از فعالیت شخص حقوقی از یک تا 2 سال و در منطقه دوم انحلال شخص حقوقی.

ب- در مورد قاچاق کالای ممنوع یا سازمان یافته، انحلال شخص حقوقی

طبق تبصره این ماده، افراد موضوع این ماده محکومیت قطعی می‌یابند و تا 5 سال مجاز به تاسیس و مشارکت در اداره شخص حقوقی نیستند.

وکلای ملت در دومین تبصره این ماده مقرر کردند چنانچه شخص حقوقی، وابسته به دولت یا مامور به خدمات عمومی باشد مرجع رسیدگی کننده کارکنان و مدیران مرتکب به قاچاق را علاوه بر مجازات‌های مربوط حسب مورد به محرومیت یا انفصال دائم یا موقت از خدمات دولتی و عمومی می‌نماید.

بهارستان نشینان در سومین تبصره این ماده مقرر کردند اگر منافع حاصل از قاچاق به شخص حقوقی تعلیق یابد و یا برای تامین منافع شخص حقوقی به قاچاق اقدام شود، جریمه‌ها از محل دارایی شخص حقوقی وصول می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها