امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39803
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز خود بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز خود بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعاده شده از شورای نگهبان را ادامه دادند و ماده 70 این لایحه را برای تامین نظر شورای مذکور مصوب کردند.

بر اساس مصوبه مجلس، به منظور ثبت و دسترسی سریع به سوابق محکومین و ارائه آن به مراجع ذیربط، پایگاه اطلاعات محکومین قاچاق کالا و ارز در مرکز فناوری و اطلاعات قوه قضائیه تشکیل می‌شود.

مجلس تمامی واحدهای اجرایی احکام را مکلف کرد به محض دریافت رای قطعی محکومیت‌های راجع به قاچاق کالا و ارز مشخصات فردی محکومین را دراین پایگاه ثبت نمایند. مبادله اطلاعات بین سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه باید به نحوی باشد که امکان تعامل داده‌‌ها و استفاده کاربران طرفین وجود داشته باشد.

به موجب مصوبه مجلس، نحوه و سطوح دسترسی مراجع ذیربط به داده‌ها به موجب آیین‌نامه است که توسط سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه تهیه می‌شود و حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون و به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها