امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39807
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ عباس دانشجو، معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: تعداد تماس‌های برقرار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ عباس دانشجو، معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: تعداد تماس‌های برقرار شده با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، در 5 ماهه سال جاری 5 میلیون و 374 هزار و 768 تماس بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 4 میلیون و 776 هزار و 790 مورد بوده؛ که 13 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول در پلیس پایتخت در ادامه افزود: از کل تماس‌های مذکور در 5 ماهه امسال یک میلیون و 787 هزار و 456 تماس منجر به عملیات پلیس شده که این رقم با توجه به رقم یک میلیون و 694 هزار و 126 مورد در 5 ماهه سال 91، افزایش 6 درصدی را نشان می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افزایش تماس‌های شهروندان با پلیس بیانگر نهادینه شدن پلیس جامعه محور بوده و جرایم نیز تا حدودی روند نزولی به خود گرفته است، تصریح کرد: مردم نیروی انتظامی را برای حل مشکلات شان ملجأ و پناهگاه مطمئنی می‌دانند و پلیس پایتخت نیز آمادگی پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های به حق شهروندان تهرانی در حوزه مسایل انتظامی، ترافیکی و نظم و انضباط اجتماعی و طرح‌های امنیت محله محور را دارد.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم عنوان کرد: حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه می‌شود.

وی اضافه کرد: از 753 هزار و 717 تماسی که منجر به راهنمایی و دریافت اطلاعات شهروندان از پلیس شده نسبت به 5 ماهه سال گذشته که 667 هزار و 534 تماس بوده؛ 13 درصد افزایش داشته و مبین این مطلب است که شهروندان با مجموعه پلیس پایتخت تعامل خوب و سازنده‌ای دارند.

سرهنگ دانشجو اظهار داشت: در سه ماهه امسال قاچاق کالا 24 درصد، شرارت 9 درصد، جعل 6 درصد، حوادث و سوانح 6 درصد، اختلافات خانوادگی 24 درصد، اختلافات مالی و اقتصادی 13درصد، کاهش نسبت به مدت مشابه سال 91 داشته است.

وی با اشاره به اینکه تلفن 110 پلیس در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی است، از شهروندان به خصوص خانواده‌های تهرانی خواست هرگونه موارد مشکوک را به سرعت با مرکز فوریت‌های پلیسی در میان بگذارند تا در کمترین زمان ممکن اقدام قانونی با آن صورت پذیرد.

معاون عملیات پلیس پایتخت در خاتمه به سایت پلیس گفت: شهروندان می‌توانند موارد ضروری از جمله مزاحمت‌ها، نزاع و درگیری، شرارت، تصادفات و وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن بتواند در محل حادثه حضور بهم رساند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها