امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39810
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شمس پس از بازگشت تیم فوتسال بهزیستی از تورنمنت زیر 18 سال کرواسی عنوان ...

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شمس پس از بازگشت تیم فوتسال بهزیستی از تورنمنت زیر 18 سال کرواسی عنوان کرد: قهرمانی این بچه‌ها نشاندهنده قدرت فوتسال ایران است. ما بازیکنان خوبی را در همه مقاطع از زیر 14 ساله‌ها تا بزرگسالان که به نام پرسپولیس در مسابقات شرکت می‌کنند، در اختیار داریم.

وی ادامه داد: اگر از آنها حمایت شده و روی‌شان سرمایه‌گذاری شود در آینده بازیکنان بزرگی پرورش خواهند یافت. در همین سفر 3-4 بازیکن حضور داشتند که می‌توانند در آینده در تیم ملی فوتسال بدرخشند اما متاسفانه گوش شنوایی نیست و کسی ما را در فدراسیون تحویل نمی‌گیرد.

مدیرعامل باشگاه ستارگان بهزیستی در مورد برنامه‌هایش برای این کودکان افزود: برنامه‌های مفصلی داریم ما در قسمت دختران در رشته پینگ پنگ و والیبال حضور داریم و در بخش پسران در رشته‌های فوتسال و فوتبال فعالیت می‌کنیم و شهریور ماه هم مسابقاتی برگزار خواهد شد و تیم‌های حرفه‌ای خواهیم ساخت تا روزی بتوانند خود را به خوبی نشان دهند.

شمس درباره اتفاقاتی که در فدراسیون فوتبال رخ می‌دهد و لغو اردوی تیم ملی به خاطر کمبود منابع مالی،‌ گفت: هر دم از این باغ بری میرسد، امیدواریم با توجه به تغییر و تحولاتی که در دولت صورت گرفت در فدراسیون فوتبال هم چنین امری صورت بگیرد. ما دیگر حاضر نیستیم در فدراسیون فوتبال فعالیت کنیم و دنبال استقلال هستیم. می‌خواهیم مثل برزیل،‌ اسپانیا و سایر کشورهای قدرتمند فدراسیون فوتسال تشکیل دهیم.

وی در مورد لذت این قهرمانی تاکید کرد: با تمام وجودم برای این بچه‌ها تلاش کردم. این بهترین قهرمانی من بود حتی از قهرمانی که در آسیا با تیم بزرگسالان داشتیم بیشتر چسبید آنهم به این دلیل که این بچه‌ها محرومیت‌هایی را دارند. نمی‌دانید چه طور شادی می‌کردند و چقدر خوشحال بودند. شور و حالی که در بچه‌ها ایجاد شده بود بهترین شکل ممکن بود که امیدوارم این موضوع ادامه داشته باشد. فوتسال به بن‌بست رسیده و راه خروجش هم استقلال آن است.

شمس در مورد تیم فوتسال پرسپولیس بهزیستی تصریح کرد: در این تیم پشتوانه بهترین جوانان را داریم. ما می‌خواهیم در پروسه 5 ساله تمام بازیکنان آزاد را از این تیم خارج کنیم و بچه‌های بهزیستی در تیم حضور داشته باشد. ما به دنبال حضور در لیگ برتر بودیم که همکاری‌های لازم صورت نگرفت. در لیگ برتر امسال یکی دو تیم حضورشان دست و پا شکسته بود که ما می‌خواستیم جای آنها را بگیریم هنوز هم ناامید نیستیم و تلاش خود را انجام می‌دهیم. کاملا آماده هستیم تا در لیگ حاضر شویم.

وی در مورد اینکه پیش از این انحلال تیم فوتسال پرسپولیس بهزیستی را مطرح کرده بود، یادآور شد: با حضور هاشمی ریاست سازمان اتفاقات خوبی رخ داد و با وساطت کریم باقری و امیر قلعه‌نویی مسئولان مجددا حاضر به تیمداری شدند تا حرکت جدیدی را شروع کنند.

مدیرعامل باشگاه ستارگان بهزیستی در مورد حضور افتخاری در کمیته فوتسال اظهار داشت: به هر حال تا زمانی که افتخاری در فوتسال حضور دارد ما در این رشته جایی نداریم. او از بچگی فوتسال را می‌شناخته و هم اکنون با 65 سال استخوان خرد کرده این رشته است! ما باید استراحت کنیم و جایی در این رشته نداریم!

شمس افزود: وضعیت ما هم اکنون مانند کشوری است که بیگانه آن را اشغال کرده است. او را به این رشته تحمیل کرده‌اند. امیدوارم در دولت جدید از افراد فوتسالی استفاده شود. مطمئن هستم که وزارت ورزش جدید برنامه‌های خاصی برای فوتسال دارد و هر کسی را که به این رشته تحمیل کنند نخواهد پذیرفت. آنها افرادی آزاده هستند و چنین موضوعی را قبول نمی‌کنند. حق فوتسال است که به فوتسالی‌ها داده شود. ما باید مستقل باشیم همانند کشورهایی چون برزیل،‌ اسپانیا و پرتغال و با 12 میلیون نفر احتیاج به یک فدراسیون داریم.

وی در مورد اینکه آیا تا زمانی که کفاشیان حضور داشته باشد این اتفاق رخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: او 4-5 سال است قول معاونت و نایب رئیسی می‌دهد اما چنین اتفاقی نیفتاده است. باید اتفاق جدیدی بیفتد با چنین اوضاعی فوتسال از حد کمیته تجاوز نمی‌کند که این هم قابل قبول نیست. حاضریم برای رسیدن به فدراسیون بجنگیم. مصاحبه کنیم و هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد.

مدیرعامل باشگاه ستارگان بهزیستی در مورد اینکه چه اقدامی برای این موضوع انجام می‌دهد، عنوان کرد: به عنوان سرباز کوچک دنبال حق‌مان هستیم. من زمانی که محرومیت فهیمه زارعی را دیدم بسیار ناراحت شدم. به بدترین نوع ممکن با او برخورد کردند. مدال نقره آسیایی کسب کرده و به جای اینکه از ناموس مردم حمایت کنند او را رها می‌کنند و بعد هم او را به کمیته انضباطی دعوت می‌کنند. شایسته فدراسیون است که از بازیکنان تقدیر و تشکر کند. من هم این قهرمانی را به فهیمه زارعی اهدا می‌کنم. از کسی که از استقلالش دفاع کرده است به کمیته دعوت می‌کنند. مطمئن باشند با ترساندن او چیزی از ارزش‌هایش کم نمی‌شود.

به گزارش فارس تیم فوتسال بهزیستی در تورنمنت زیر 18 سال در کرواسی توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. این تیم بامداد امروز وارد ایران شد.
انتهای پیام/د
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها