امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39823
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «اعزاز احمد چودری» سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان اعلام کرد که کشورش ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «اعزاز احمد چودری» سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان اعلام کرد که کشورش درخواست رئیس‌جمهور افغانستان برای مذاکره با طالبان را پذیرفته است.

کرزی از مقامات پاکستانی خواسته بود تا مقدمات مذاکره دولت افغانستان با طالبان را فراهم کنند که پاکستان این درخواست را پذیرفت.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، اسلام‌آباد آماده است تا زمینه را برای مذاکرات مستقیم دولت افغانستان با رهبران طالبان فراهم کند.

به گفته وی، مقامات پاکستان به طرف افغان اطمینان دادند که برای از بین بردن شکاف موجود میان دولت افغانستان و طالبان، از این کشور حمایت دیپلماتیک می‌کنند.

حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان دوشنبه این هفته به منظور دیدار با مقامات پاکستانی در رأس هیئتی عالیرتبه راهی اسلام‌آباد شد.

آزادی شماری از اعضای ارشد طالبان که در زندان‌های پاکستان هستند، از جمله «ملا عبدالغنی برادر» مرد شماره 2 سابق طالبان، و نیز از سرگیری روند مذاکرات صلح از جمله اهداف این سفر عنوان شده بود.

با این حال، مقامات پاکستانی هنوز درباره درخواست دیگر کرزی مبنی بر آزادی ملا برادر اظهار نظری نکرده‌اند هرچند که برخی گزارشات غیررسمی حکایت از مخالفت پاکستان با این درخواست کابل داشته است.

با این حال، کرزی در این سفر، با اشاره به لزوم همکاری مشترک 2 کشور در جنگ با تروریسم، تصریح کرد که انتخاب نواز شریف به عنوان نخست‌وزیر جدید پاکستان امیدواری‌های زیادی برای تحقق این هدف ایجاد کرده است.

افغانستان معتقد است که پناهگاه‌های طالبان در خاک پاکستان از جمله عوامل افزایش خشونت‌‌ها در این کشور می‌باشد.

این اولین سفر کرزی به پاکستان در یک سال و نیم گذشته و اولین ملاقات رودرروی وی با با نواز شریف نخست‌وزیر جدید پاکستان می‌باشد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار