امروز : پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39827
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب‌های دفاع مقدس در کشور ما فراوان تالیف می‌شوند و حتی برجسته‌ترین ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب‌های دفاع مقدس در کشور ما فراوان تالیف می‌شوند و حتی برجسته‌ترین آنها جوایزی را از آن خود می‌کنند.

کتاب «سبک‌تر از هوای طلق» تالیف احمد شاکری منتقد و نویسنده ادبیات داستانی نگاهی نقدگونه بر برخی از آثار برجسته داشته و آنها را بررسی کرده است.

این مجموعه 9 داستان انقلاب و دفاع مقدس را مورد دقت نظر قرار داده و نقد می‌کند، از جمله این داستان‌ها می‌توان به «سه کاهن» نوشته مجید قیصری، «هفت بند» نوشته راضیه تجار، «کمی‌ دیرتر» نوشته سید مهدی شجاعی اشاره کرد البته نقد رمان «جمجمه‌ات را قرض بده برادر» نوشته مرتضی کربلایی‌لو در این کتاب آمده که این رمان مشروح‌تر از سایر آثار و حدود در 70 صفحه نقد شده است.

مجموعه نقد آثار دفاع مقدس با عنوان «سبک‌تر از هوای طلق» حدودا 500 صفحه خواهد بود که به صورت مشترک توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به هماره کتاب آنک جنگ، اینک داستان» چاپ خواهد شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار