امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39838
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 48
حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص برنامه وزارت نیرو برای کاهش بدهی‌ها به پیمانکاران ...

حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص برنامه وزارت نیرو برای کاهش بدهی‌ها به پیمانکاران برق افزود: این موضوع ابعاد مختلفی دارد، چرا که اگر پرداخت‌ها را اولویت‌بندی کنیم، کار منطقی انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: حالا ممکن است پروژه‌ای در مرحله 85 درصد پیشرفت داشته باشد، بنابراین به این اعتبارات بیشتری و پروژه‌ای که 10 تا 15 درصد پیشرفت دارد، اعتبار کمتری می‌دهیم، پس این کار تصمیم درستی خواهد بود.

وزیر نیرو در مورد نحوه واگذاری نیروگاه‌ها به بخش خصوصی گفت: در خصوص نحوه واگذاری نیروگاه‌ها ایراد جدی دارم، به نظر می‌رسد که این گونه که قانون اصل 44 گفته است، اقدامات بر این اساس تطبیق نداشته است و برخی واگذاریها به شرکت‌های دولتی انجام شده است و در برخی از واگذاریها هنوز بدهی‌ها همچنان بر گردن صنعت باقی مانده است.

چیت چیان گفت: بنابراین با دولت در این خصوص مذاکره خواهیم داشت و تدابیری اخذ خواهد شد، تا بتواند آن فلسفه اصلی را که در سیاستهای اصل 44 مد نظر بوده است، در مشارکت بخش خصوصی برای ارتقاء و کارآیی صنعت برق انجام شود.

وی در خصوص احیای دریاچه ارومیه گفت: یکی از اولویت‌های ما که مد نظر رئیس جمهور هم است، رسیدگی به تالاب‌ها و به خصوص دریاچه ارومیه است، بنابراین با توجه به تشکیل کارگروه احیای دریاچه ارومیه با مدیران منطقه مذاکره و همفکری خواهیم کرد و برنامه‌های خود را برای احیای دریاچه ارومیه آغاز کنیم.

*آماده باش برای پیک برق سال آینده

وزیر نیرو گفت: از هم‌اکنون برای پیک برق سال آینده آماده می‌شویم و از آنجا که حدود یک ماه است که پیک مصرف برق سال 92 را پشت سر گذاشته‌ایم، اما ضرورتهایی وجود دارد که از هم اکنون با همکاری و همدلی تمام صنعت‌گران برق برای پیک سال 93 آماده شویم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار