امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39839
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته پیش یک روز قبل از معارفه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برخی منابع آگاه از ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس هفته پیش یک روز قبل از معارفه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برخی منابع آگاه از تغییرات در ترکیب هیأت مدیره اتاق تعاون بدون تشریفات قانونی خبر دادند که صورت جلسه آن نیز به وزارت تعاون کار و رفاه ارائه شده بود اما سرانجام با وجود یک هفته تاخیر و دستور پیگیری وزیر و مسئولان، هیأت بازرسی اتاق تعاون به این موضوع واکنش نشان داده و این تغییرات را غیرقانونی عنوان کرده است.

به گزارش فارس، هیأت بازرسی در نامه‌ای خطاب به هیات مدیره اتاق تعاون ایران به موضوع لغو مجمع نمایندگان اتاق و تغییرات هیأت مدیره پرداخته و نوشته است: «احتراماً به منظور ایفای وظایف قانونی هیأت بازرسی اتاق تعاون، موضوع فصل پنجم اساسنامه اتاق خواهشمند است در اسرع وقت در خصوص موارد ذیل‌الذکر پاسخ لازم را ارائه فرمایید.

1ـ به استناد ماده 9 اساسنامه اتاق تعاون، مجمع نمایندگان اتاق می‌بایست حداکثر تا پایان تیرماه هر سال تشکیل گردد. حسب اظهارات دبیرکل محترم اتاق آمادگی کامل برای برگزاری جلسه مجمع نمایندگان مورخ 29 مردادماه 1392 وجود داشته و بر همین اساس آگهی دعوت جلسه مجمع در روزنامه کثیرالانتشار چاپ گردیده است. لذا علت انتشار آگهی لغو مجمع عمومی نمایندگان در فاصله زمانی یک روز قبل از تاریخ برگزاری که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز طی نامه شماره 89008 مورخ 28 مردادماه 1392 آن را فاقد وجاهت قانونی اعلام نموده چیست؟

ضمناً چنانچه صورتجلسه مورخ 23 مردادماه 1392 مورد استناد قرار گرفته است؛ معروض می‌دارد به استناد ماده 14 اساسنامه وجاهت آن دارای اشکال است.

2ـ با عنایت به موارد مطروحه در رسانه‌ها مبنی بر انجام تغییرات در هیئت مدیره و دبیرکل بررسی‌های این هیئت حاکی از آن است که در این خصوص ماده 14 اساسنامه اتاق رعایت نگردیده است، مقتضی است علت عدم رعایت ماده فوق‌الذکر را بیان فرمایید.»
همچنین رونوشت این نامه برای وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها