امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39848
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه خانه ملت، در موافقت با کلیات طرح پیگیری حقوقی-سیاسی کودتای 28 مرداد 32 این طرح را مفید و هوشمندانه توصیف کرد.

وی بر لزوم پیگیری این طرح از طریق مجاری حقوقی تاکید کرد و افزود: با توجه به توانایی کشورمان در پیگیری حقوقی رفتارهای ظالمانه و نقض حقوق انسان‌ها در جامعه بشری موارد این چنینی بایستی پیگیری شود.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به حضور سازمان‌های متعدد بین المللی اظهار داشت: در حال حاضر که ما برخی از سازمان‌ها را به رسمیت می‌شناسیم و با آنها کار می‌کنیم، پسندیدند که مواردی مانند کودتای 28 مرداد را از طریق آنها پیگیر شویم.

موسوی‌نژاد اضافه کرد: خسارت‌هایی که به واسطه کودتای 28 مرداد به کشور وارد شد، باید پیگیری شود تا آمریکا و انگلیس پاسخگوی آن باشند.

وی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارند، تصریح کرد: آمریکا و انگلیس و قدرت‌های استکباری خود را حاکم عالم می‌دانند و به همین دلیل به دنبال دخالت در امور داخلی کشورها هستند که بایستی مقابل آنها بایستیم.

این نماینده مردم در خانه ملت همچنین یاد اور شد: در روزهای گذشته یکی از نشریات خارجی مطلبی منتشر کرد مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها از استفاده صدام از صلاح‌های شیمیایی آگاهی داشتند اما باز هم از وی حمایت می‌کردند.

موسوی نژاد با اشاره به حوادث سوریه گفت: امروز این موضوع بیان می‌شود که در سوریه حمله شیمیایی رخ می‌دهد که در واقع بیان این مطلب از سوی آمریکایی‌ها و نوچه‌هایش صورت می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات رخ داده طی کودتای 28 مرداد 32 اشاره کرد و خواستار پیگیری مجدانه احقاق حقوق کشورمان طی آن کودتا شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس با اشاره به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان طی روزهای گذشته، اظهار داشت: تمامی موارد نشان می‌دهدکه ما باید مقابل آنها بایستیم و حقوقمان را پیگیری کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها