امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39849
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جواد هروی نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه پارلمان، در مخالفت با کلیات طرح پیگیری حقوقی- سیاسی کودتای 28 مرداد 1332 گفت: من نگاه مخالفان در لزوم مقابله با نظام سلطه به خصوص  آمریکا و انگلیس و پیگیری حقوقمان می‌پذیرم.

وی اضافه کرد: دلیل مخالفت من با کلیات این طرح این است که اعتقاد دارم که نباید بدون اطلاعات و مدارک لازم این اقدام را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون تحقیق جامع، سیاسی در رابطه با کودتای 28 مرداد انجام نداده‌ایم، تصریح کرد: وقتی این اقدام صورت نگرفته است، چگونه می‌توان این مسئله را از لحاظ حقوقی و سیاسی پیگیری کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام اقدامات علمی و تحقیقی مناسب را لازمه پیگیری حقوقی و سیاسی کودتای 28 مرداد سال 32 دانست و افزود: اگر این تحقیق علمی صورت گیرد، می‌توان مسئله را از طریق حقوقی و سیاسی پیگیری کرد.

وی اضافه کرد: بیشترین تحقیقاتی که امروز مورد توجه قرار گرفته مباحث مطرح شده از سوی آمریکایی‌ها است. اما چگونه می‌توان از طریق مباحث مطرح شده از سوی آنها مسئله را از طریق حقوقی و قضایی پیگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس با تایکد بر اینکه مخالفت با کلیات این طرح ندارم، خاطرنشان کرد: من این موضوع را از نظر ماهیتی دچار مشکل می‌دانم و بر این عقیده‌ام که باید در ابتدا در زمینه کودتای 28 مرداد یک کار علمی، مستند و معقولانه انجام داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها