امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3985
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۷
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عراقی، «اسماء الموسوی» نماینده فراکسیون همپیمانی ملی عراق اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عراقی، «اسماء الموسوی» نماینده فراکسیون همپیمانی ملی عراق اعلام کرد که کمیته حقیقت‌یاب پارلمانی به ریاست «سلیم الجبوری» که مسئول بررسی مسئله کشته شدن تحصن‌کنندگان «حویجة» بود، دلایلی را ارائه کرده که نشان می‌دهد، پیش از ورود نیروهای امنیتی به میدان‌ تحصن در حویجه، تعدادی از شهروندان عراقی کشته شده‌اند.

در بیانیه موسوی آمده است: برخی از نمایندگان پزشک در همپیمانی ملی به ادله‌ای رسیده‌اند و به کمیته حقیقت یاب نیز ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد، افراد تحصن کننده کشته شده، پیش از ورود نیروهای امنیتی به میدان تحصن، به قتل رسیده‌اند.

وی تاکید کرد که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بافت اجساد افراد کشته شده، بسیار سخت شده بود و این حالت دست‌کم 12 ساعت پس از مرگ روی می‌دهد اما در گزارش‌ها آمده بود که این اجساد دو ساعت پس از حمله نیروهای امنیتی به میدان تحصن حویجة، پزشکان تحویل داده شده است.

موسوی تصریح کرد: این کمیته شامل تعدادی از اعضای فهرست العراقیة بود که در گزارش خود نوشته بودند که اجساد این افراد فاسد شده بودند اما از نظر علمی، تنها بعد از گذشت چند روز، چنین اتفاقی برای اجساد پیش می‌آید.

وی در ادامه خواستار کالبدشکافی اجساد و تحقیق مجدد در این‌باره برای مشخص شدن حقیقت شد. هرچند که گزارش ارائه شده نشان می‌دهد که بی‌تردید، افراد تحصن کرده، پیش از ورود نیروهای امنیتی عراق به میدان تحصن کشته شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار