امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39852
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور و محمودآباد که در موافقت با کلیات طرح پیگیری ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور و محمودآباد که در موافقت با کلیات طرح پیگیری حقوقی - سیاسی کودتای 28 مرداد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس سخن می‌گفت، با اشاره به اظهارات نمایندگان مخالف با این طرح، گفت: مخالفان محترم، مخالفتی با اصل موضوع نداشتند و تنها درباره نتیجه این طرح سخن گفتند.

وی با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت حقوقی خود برای پیگیری جنایت آمریکا استفاده کنیم، افزود: متاسفانه ما برای دفاع از حقوق خود در مقابل آمریکا حرکتی انجام ندادیم و لازم است اقدامات مناسب حقوقی در این باره صورت بگیرد.

نماینده مردم نور و محمودآباد با بیان اینکه درباره دخالت آمریکا در کودتای 28 مرداد اسناد زیادی وجود دارد، تصریح کرد: ما باید حرف‌مان را در قالب مسائل حقوقی و سیاسی مطرح کنیم و به لحاظ قانونی خسارات وارده به ملت ایران را در مجامع بین المللی پیگیری کنیم چرا که این حق ملت ایران است.

فیاضی با اشاره به حمایت آمریکا از صدام و بمباران شیمیایی ایران در دوران دفاع مقدس، گفت: ما چرا نباید از حقوق خود در دفاع مقدس دفاع کنیم،‌این حق ما بود که این کار را نکردیم.

وی در پایان با بیان اینکه طرح پیگیری حقوقی و قضایی کودتای 28 مرداد در صورت تصویب به قانون می‌تواند به عنوان قانون شروع مبارکی برای مجلس شورای اسلامی به عنوان خانه ملت برای دفاع منطقی و قانونی از حقوق ملت ایران در مقابل نظام سلطه باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار