امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39879
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار فارس، " تهران ، شهر امید و آرامش" ، عنوان برنامه جامعی است که این گزینه شهرداری تهران ، ارائه کرده  و مورد استقبال اعضای این ...

به گزارش خبرنگار فارس، " تهران ، شهر امید و آرامش" ، عنوان برنامه جامعی است که این گزینه شهرداری تهران ، ارائه کرده  و مورد استقبال اعضای این فراکسیون قرار گرفته است.

بخشی از این برنامه که شاخصه اصلی آن " فرهنگ محور و انسان محور بودن" است ،به مدیریت تمام ظرفیتها و ساختار ها به گونه ای که کیفیت زندگی شهری را برای شهروندان ارتقاء بخشد ، تاکید دارد.

در این برنامه  وظیفه شهردار ، ساختن شهری  « پویا »، « آباد »، و « پیشرفته » است که  « محیطی آرام »، « شاد و ایمن » ، برای زندگی و« زمینه ساز رشد و عدالت  و اخلاق » است.

در این برنامه آمده است که کلانشهر تهران امروز ناگزیر باید در راه ایجاد «مدیریت یکپارچه شهری» و  «رشد هوشمند شهری» گام نهد چراکه توسعه همه جانبه و متوازن شهری با ویژگیهای پیچیده تهران میسر نخواهد بود مگر با یکپارچه سازی مدیریت و هوشمند سازی رشد و توسعه آن. ویژگی اصلی این برنامه بر رویکرد اجتماعی و اقدامات برنامه محور در زمینه های عمرانی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی است و هدف اصلی آن توسعه متوازن و پایدار شهری تهران است.

تحول آفرینی در مدیریت کلانشهر تهران یکی از اصلی ترین موضوعات برنامه "تهران، شهر امید و آرامش" است. در این برنامه "نظام برنامه ریزی موثر"، "نظام بودجه ریزی پویا"، "نظام فنی و اجرایی" و "نظام سنجش و نظارت" چهار رکن اصلی تحول آفرینی در مدیریت معرفی شده است.

این برنامه سه محور اصلی دیگر هم دارد که شامل این موارد است: 1-برای کاهش آلودگی هوا متولی و مسئول بیابیم 2-برای مواقع بحران، مدیریت واحد بحران تعریف کنیم 3-برای ساماندهی مشاغل و ... بنیادی مستحکم بنا نهیم.

محور های فعالیتهای شهرداری تهران در برنامه مهندس مهرعلیزاده در 12 حوزه دسته بندی شده که به شرح ذیل است:

حوزه تعمیم و ترمیم مدیریت کارآمد با محوریت تعهد،تخصص،آموزش و نگهداشت مدیران لایق ، حوزه فرهنگی واجتماعی (با رویکرد اسلامی –ایرانی)، حوزه برنامه ریزی وتوسعه شهری، حوزه فعالیتهای فنی و عمرانی شهری با رویکرد کاهش تعارضات، حوزه ساخت شهر وشهرسازی (با رویکرد کاهش فاصله طبقاتی شهر) ، حوزه ترافیک حمل ونقل شهری (با رویکرد توسعه فراگیر حمل ونقل عمومی)، حوزه سلامت وشادابی محیط شهری (با رویکرد ایجاد زیرساختهای شهر سالم)، حوزه منابع انسانی (کاهش تصدی گری) و منابع مالی (تحقق منابع درآمدی پایدار )، حوزه ارتقا خدمات شهری منطبق بر معیارهای جهانی، حوزه مشارکت واقعی شهروندان در مدیریت شهر (با رویکرد ارتقا جایگاه نهادهای مردمی، شورایاریها و سرای محلات و...)، حوزه هماهنگی برون سازمانی با دیگر نهادها  و در نهایت حوزه روابط عمومی، روابط بین الملل و رسانه (با رویکرد جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی،توریسم و گردشگری، شناساندن تهران به جهان وجهان به تهران ).

گفتنی است محسن مهرعلیزده که پیشتر در سمت‌های همچون معاونت وزیر صنایع سنگین، ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان عمران کیش، معاونت سازمان انرژی اتمی، مدیر عاملی سرمایه گزاری شاهد و سازمان اقتصادی کوثر، استاندار خراسان، معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان تربیت بدنی فعالیت داشته است، اکنون یکی از گزینه های جدی مورد نظر اصلاح طلبان شورای شهر برای شهرداری تهران است. او دانش آموخته رشته مهندسی مکانیک بوده و دکترای خود را در رشته مدیریت مالی از دانشگاه تهران دریافت کرده و مدرس رشته مدیریت مالی و بودجه شهرداری دانشگاه تهران است .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها