امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39890
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس که در مخالفت با کلیات طرح پیگیری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در مجلس که در مخالفت با کلیات طرح پیگیری حقوقی- سیاسی کودتای 28 مرداد در صحن علنی امروز (چهارشنبه) سخن می‌گفت، با اشاره به جملاتی از امام راحل(ره) درباره لزوم برخورد و مقابله با گسترش باج‌خواهی‌های مقامات آمریکایی حتی از طریق مبارزه قهر‌آمیز گفت: ‌امام(ره) به ما فرمود که ما باید برای گسترش و نفوذ جهان اسلام با جهان‌خواران و سلطه‌گران مبارزه کنیم.

وی با بیان اینکه یقین دارم که تمام نمایندگان مجلس ضد آمریکایی بوده و برادران و برادرزاده‌های آنان توسط آمریکای جنایتکار کشته شده‌اند، تصریح کرد: امروز یک آقا که استاد تمام دانشگاه است در اتاق فکرهای اعتدال پیشنهاد می‌کند و می‌گوید چرا باید حرف‌هایی که نمی‌خواهیم عمل کنیم را بزنیم؛ می‌گوید، سیاستمدار کسی است که خوب غذا خورده باشد و خوب سیر شده باشد، اما آقای استاد دانشگاه! بدان که ما با دو لیتر خون یا 50 کیلو گوشت و استخوان تمام هستی خود را در راه امام(ره) گذاشته‌ایم و خواهیم گذاشت.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه نمایندگان مجلس و طراحان طرح پیگیری حقوقی - سیاسی کودتای 28 مرداد از عزیزان دلسوز هستند، افزود: سؤال این است که چطور می‌شود بعد از روی کار آمدن برخی از سیاستمداران چنین طرحی از مجلس سر در می‌آورد تا کودتایی که 60 سال پیش رخ داده از طریق دادگاه پیگیری شود.

وی افزود: کجای دنیا قبول می‌کند که بر اساس فطرت انسانی وقتی به فرزندی در مقابل مادرش تعرض می‌شود، مادر حق دفاع از خود نداشته باشد و به دادگاه شکایت کند.

کوچک‌زاده با بیان اینکه پیگیری حقوقی کودتای 28 مرداد وظیفه وزارت خارجه بوده و نیاز به قانون ندارد، تصریح کرد: ‌وظیفه وزارت خارجه است تا دولتهایی که به حقوق ملت ایران تجاوز کرده‌اند را در دادگاه‌ها پیگیری کنند، اما این چه بابی است که ما می‌خواهیم در مجلس باز کنیم.

وی با اشاره به نقش آمریکایی‌ها در فتنه 88 گفت:‌ آمریکایی‌ها همین سه چهار سال پیش بود که خودشان هم گفتند بودجه گذاشتند برای سرنگونی حکومت ایران و چرا ما آن روز آن کودتای 88 را پیگیری نکردیم تا امروز افرادی که در آن کودتا بودند، ادعای وزارت نداشته باشند.

کوچک‌زاده افزود: دادگاه جمهوری اسلامی ایران چه منعی برای رسیدگی به کودتای آمریکایی و اسرائیلی 88 دارد.

وی با بیان اینکه بررسی حقوقی و سیاسی کودتای 28 مرداد راهکار اعتدالی است و نتیجه‌ای نخواهد داشت، تاکید کرد که آمریکا جز زبان زور، زبان دیگری را نمی‌فهمد و باید با آمریکا با چنین زبانی سخن گفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها