امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39930
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 72
ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص ویژگی‌ها و ملاک‌های وزیر ...

ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص ویژگی‌ها و ملاک‌های وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: اولین ویژگی وزیر پیشنهادی این است که فرهنگی بوده و از بدنه آموزش و پرورش باشد؛ ضمن اینکه سابقه تدریس در تمام مقاطع تحصیلی را دارا باشد و در بخش‌های مختلف این وزارتخانه، تجربه مدیریتی داشته باشد.

وی افزود: اکنون وزارت آموزش و پرورش با دارا بودن 12 میلیون دانش‌آموز و یک میلیون فرهنگی و با داشتن ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با مردم، از کلیدی‌ترین و حساس‌ترین وزارتخانه‌های کشور محسوب می‌شود.

*وزیر پیشنهادی علاوه بر نگاه جامع و کامل به آموزش، باید نگاه تربیتی نیز داشته باشد

خسروی ‌سهل‌آبادی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش باید اهل اعتدال بوده و نسبت به حوزه کاری خود تعهد داشته باشد، گفت: وزیر پیشنهادی نباید تفکرات سیاسی خود را وارد حوزه آموزش و پرورش کند به دلیل اینکه حاشیه‌های سیاسی علاوه بر آسیب به این وزارتخانه، جایگاهی در این حوزه ندارد.

وی ادامه داد: فردی که به عنوان وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد می‌شود باید با کلیات سیاست‌های دولت هماهنگ باشد و به سیاست‌های کلی نظام تعلیم و تربیت از جمله سند تحول بنیادین که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده و  توسط  کارشناسان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش تدوین شده است، اشراف کامل داشته باشد و برای رسیدن به اهداف این سند برنامه‌ریزی‌های مناسبی از خود ارائه دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه داشتن نگاه تربیتی، مهم‌ترین موردی است که در وزیر باید نمود داشته باشد، گفت: آموزش و پرورش از دو بال آموزش و پرورش تشکیل شده است، بنابراین وزیر پیشنهاد شده علاوه بر نگاه جامع و کامل به آموزش، باید نگاه تربیتی نیز داشته باشد.

وی اضافه کرد: فردی که به عنوان وزیر پیشنهاد می‌شود باید به تفکر دینی، معنویت و ارزش‌های متعالی اسلام نگاه عمیقی داشته باشد و این چنین فردی باید در وزارت آموزش و پرورش که مهم‌ترین و حساس‌ترین وزارتخانه به شمار می‌رود، قرار گیرد.

خسروی ‌سهل‌آبادی عنوان کرد: اگر وزیر پیشنهادی با گرایش‌های خاص و  تند سیاسی برای ریاست وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی شود، قطعاً مجلس دوباره در این خصوص موضع خواهد گرفت و این به نفع دولت نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها