امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39937
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی حوزه معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی حوزه معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ زاده با بیان اینکه حمایت از صنایع دستی فاخر و منحصر به‌ فرد استان فارس و شهر شیراز از جمله آرزوهایی است که هر مسئولی به تحقق آن علاقه دارد، اظهار داشت: در همین راستا به همت مدیریت گردشگری و زیارت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز نخستین جمعه بازار هنر در کنار مرکز شیرازشناسی در بوستان بعثت راه‌اندازی شد که استقبال شهروندان شیرازی را به همراه داشت.

وی افزود: در نظر داریم با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان و سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری، بازارچه‌های دیگری نیز در سطح شهر شیراز به عنوان یک شهر گردشگری و توریستی راه‌اندازی کنیم.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز خاطرنشان کرد: سلایق، سنت‌ها، آداب و رسوم دیرینه، دستان هنرمند و خلاق هنرمندان، محصولات زیبا و جذاب و ... دروازه‌ای کهن و دیرین را به روی تمام مشتاقان حمایت کننده و تولیدکننده از صنایع دستی می‌گشاید.

فرخ زاده گفت: کاهش اعتبارات دولتی، مشکلات تحریم و صادرات، تعدد دستگاه‌های متولی و ... باعث شده تا هنرمند مشتاق و علاقمند که بسیاری از این موضوعات را نمی‌داند و یا نمی‌تواند در حل آن سهمی داشته باشد، در موضع انفعال هنری و معیشتی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: زمانی در حوزه صنایع دستی موفق عمل کرده‌ایم که بتوانیم آن را به عنوان بخشی از سبد خانواده و با کیفیت و قیمت مناسب در خانه تمام ایرانیان قرار دهیم و زمینه‌های تولید انبوه، صادرات، جذب گردشگر، معرفی و ثبت این میراث و صنایع در پیمان‌های بین‌المللی میسر شود و وضعیت معیشتی هنرمندان در مقایسه با سایر مشاغل ارتقا یابد.

به گزارش فارس، جمعه بازار صنایع دستی هنرمندان شیراز، هر جمعه از ساعت 18 تا 23 در بوستان بعثت واقع در بلوار بعثت برپا است.

هنرمندان علاقمند می‌توانند برای ثبت نام و فروش محصولات خود در این جمعه بازار، از ساعت 8 تا 13 و 16 تا 19 به مرکز شیرازشناسی مراجعه کرده و یا در همین زمان‌ها با شماره 6489339 تماس گیرند.
انتهای پیام/2448/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار