امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39956
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مازیار حسینی در حاشیه بازدید خبرنگاران از آخرین وضعیت پروژه شهید باکری اظهارداشت: پل شهید باکری یکی از پل‌های ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مازیار حسینی در حاشیه بازدید خبرنگاران از آخرین وضعیت پروژه شهید باکری اظهارداشت: پل شهید باکری یکی از پل‌های منحصربفرد در دنیاست.

وی تصریح کرد: دو پلی که در بزرگراه شهید باکری وجود دارد از بلندترین پل‌هایی هستند که بدون کابل طراحی شده‌اند و این در حالی است که بلندترین پل‌های بدون کابل در دنیا 85 متر است بطوریکه پل شهید باکری 96 متر است.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌های متعدد به این نتیجه رسیدیم که از کابل برای نگهداری پل‌های شهید باکری استفاده نکنیم و این به دو منظور انجام گرفت چرا که ابتدا از نگاه معماری زیبا نخواهد بود و دوم اینکه از نظر اجرا به دلیل بحث انحراف ترافیک استفاده از کابل غیر ممکن بود.

حسینی خاطرنشان کرد: ساخت پل شهید باکری علیرغم سختی‌ها انجام گرفت که در این بخش عملکرد خوبی از سوی دوستان بجا گذاشته شد بطوریکه این پل یکی از پل‌های زیبای شهر تهران خواهد بود.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: پل محلاتی نیز براساس اظهارنظرهای شهروندان یکی از پل‌های زیبای تهران محسوب می‌شود.

حسینی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با روندی که در حال حاضر کار انجام می‌شود حداکثر تا یک ماه آینده پل شهید باکری به بهره‌برداری برسد و در واقع زیر بار ترافیک برود و این در حالی‌است که با بهره‌برداری این پل ترافیک به شدت کاهش خواهد یافت.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: با بهره‌برداری کامل پل شهید باکری روی ورودی کرج به تهران تاثیر خواهد گذاشت و بار ترافیکی شیخ فضل‌الله جناح کاسته خواهد شد.

حسینی تاکید کرد: انشاالله پرونده بزرگراه شهید باکری که از شمالی‌ترین نقطه شروع و در ادامه بزرگراه‌های متعددی را از جمله همت، نیایش و رسالت قطع می‌کند، بسته خواهد شد.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: در حال حاضر 3 پروژه مهم (صدر، تونل امیرکبیر و شهید باکری) در دستور کار شهرداری قرار گرفته است که پیش‌بینی می‌شود اواخر مهرماه این 3 پروژه به بهره‌برداری برسد.

حسینی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت پل کن، گفت: کارهای ساخت پل فلزی کن نیز در اراک در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود همزمان با دهه فجر این پل نیز به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها