امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39958
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 34
کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار‌ داشت: ظرفیت‌های کشور به خصوص منابع آبی، جنگل‌ها، مراتع و ... باید مورد حفاظت مجدانه ...

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار‌ داشت: ظرفیت‌های کشور به خصوص منابع آبی، جنگل‌ها، مراتع و ... باید مورد حفاظت مجدانه مسئولان ذی‌ربط قرار گیرد.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس‌ شورای اسلامی با اشاره به نشت نفتی نفتکش هندی که چندی پیش خلیج فارس را آلوده کرده بود، افزود:‌ مسئولان دولتی باید به صورت جدی درباره پاکسازی آلودگی‌های زیان‌ آور اقدامات لازم را صورت دهند.

وی بیان داشت: باید توجه داشت که چنانچه خللی عمدی از جانب نفتکش هندی صورت گرفته باشد، خسارت مرتبط اخذ شود.

وی متذکر شد: حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و آبی کشور باید در اولویت برنامه‌های کلان کشور قرار گیرد.

این نماینده منتخب مردم در خانه ملت بیان داشت: با توجه به اینکه آبزیان فراوانی در خلیج فارس وجود دارد، بدون شک آلودگی‌ این دریا به خصوص آلودگی نفتی می‌تواند تهدیدی جدی برای موجودات زنده موجود در این دریا باشد.

عضو فراکسیون محیط زیست بیان داشت: رفت و آمدهای نفتکش‌ها در خلیج فارس قابل ملاحظه است و تمامی کشورها منطقه موظف هستند با رعایت مقررات و الزامات زمینه بروز مخاطره را در این بخش از محیط زیست کاهش دهند.

پیرمؤذن بیان داشت: بر اساس قانون اساسی صیانت از محیط زیست باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش فارس، چندی پیش مدیرکل دفتر آلودگی دریای سازمان محیط زیست از نشت نفتی کشتی هندی به خلیج فارس خبر داد و گفت: این کشتی در حال حاضر در سواحل استان خوزستان(در خور‌موسی) متوقف شده است و توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازرسی است.
نیما پورنگ اظهار داشت: براساس گزارشات دریافت شده از مرکز منطقه‌ای MEMAC ( مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا) یک کشتی نفت‌کش هندی ( تحت عنوان Desh Shanti) در طی روزهای اخیر ( 8 مرداد ماه) موجب بروز نشت نفتی در خلیج‌فارس شده است.
وی بیان داشت: براساس اطلاعات واصله نفت‌کش مزبور که ظاهراً به منظور بارگیری نفت خام از عراق وارد منطقه شده است، بخشی از آب توازن حاوی نفت خود را در حدود 30 مایلی شرق جزیره لاوان تخلیه کرده است که این امر موجب بروز لکه نفتی به طول حدود 10 مایل شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها