امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39967
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در ...

به گزارش فارس به نقل از رادیو صدای روسیه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه، تاکید کرد که بحران سوریه راه‌حلی جز راه‌حل سیاسی – دیپلماتیک نداشته و جایگزینی برای این راه‌حل قابل تصور نیست.
وی تصریح کرده است که استفاده از زور علیه دولت سوریه تنها به افزایش بی‌ثباتی کمک می‌کند.
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای در این رابطه یادآور شد: لاوروف در جریان این گفت‌وگوی تلفنی روی بدون جایگزین بودن حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک بحران در سوریه تاکید کرده و هشدار داد که تلاش‌ها برای حل و فصل نظامی بحران تنها منجر به ادامه بی ثباتی اوضاع در این کشور و در کل منطقه خاورمیانه خواهد شد.
بر اساس این اطلاعات، طرفین در جریان این مذاکرات توافق کردند که در شرایط بسیار حساس کنونی همه طرفین، از جمله «نقش آفرینان» خارجی باید بسیار محتاطانه و با مسئولیت عمل کرده و از تکرار اشتباهات گذشته اجتناب ورزند.
دولت روسیه بارها در خصوص عواقب وخیم دخالت نظامی غرب در سوریه هشدار داده است. پس از ایراد اتهام استفاده از سلاح شیمیایی به دولت سوریه، گفته می‌شود که غرب در حال آماده شدن برای حمله نظامی به این کشور است.
این در حالی است که شواهد بسیاری در خصوص دست داشتن تروریست‌های سوریه در این انفجار وجود دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار