امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39969
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در دیدار روز گذشته «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با «عبدالطیف العثمان» رئیس کمیته سرمایه‌گذاری ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در دیدار روز گذشته «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان با «عبدالطیف العثمان» رئیس کمیته سرمایه‌گذاری عربستان سعودی طرح سرمایه‌گذاری در وزارت فرهنگ تاجیکستان مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیته سرمایه‌گذاری عربستان سعودی که در رأس هیئتی در تاجیکستان به‌سر می‌برد در این دیدار زمینه‌های سرمایه‌گذاری را در تاجیکستان با رئیس جمهور مورد بررسی قرار داد.

در این نشست رئیس جمهور ضمن قدردانی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری عربستان در زمینه‌های مختلف در تاجیکستان پیشنهاد کرد که عربستان در زمینه‌های هیدروانرژی، کشاورزی و توریسم سرمایه‌گذاری کند.

همچنین سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت و بازسازی مدارس استان‌های مختلف تاجیکستان به مبلغ 25 میلیون دلار مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست عبدالطیف العثمان در مصاحبه مطبوعاتی ضمن تشکر از دولت تاجیکستان که زمینه مختلف همکاری را برای عربستان فراهم کرده از انجام پروژه‌هایی در زمینه فرهنگ، آموزش و پرورش استقبال کرد.

وی در پایان، گسترش همکاری در زمینه انرژی، کشاورزی و توریسم را نیز در اولویت کارهای دولت عربستان در تعامل با تاجیکستان بیان کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها