امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39972
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، وابسته به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، وابسته به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که سخنان بنیامین نتانیاهو، رئیس کابینه اسرائیل در خصوص عدم حمله اسد به اسرائیل به تلافی حمله احتمالی غرب به سوریه به‌خاطر هراس از پاسخ تند اسرائیل، از منطق برخوردار نیست.

بنابراین گزارش، محاسبات نتانیاهو در مغایرت با محاسبات واشنگتن است. باراک اوباما دست‌کم در مراحل اولیه با حمله‌ای بزرگ‌تر از آن‌چه خود برای سوریه در نظر گرفته، موافقت نمی‌کند و اسرائیل اجازه نخواهد یافت کاری بکند که منجر به سقوط حکومت سوریه شود.

بدون تردید، مشاوران روس اسد این مساله را با وی در میان خواهند گذاشت و بنابر اطلاعات ارائه شده توسط منابع نظامی دبکا، استراتژیست‌های اسرائیلی امیدوارند که اسد به جای اسرائیل، اردن را هدف حمله تلافی‌جویانه قرار دهد.

این در حالی است که ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه روز گذشته ابراز داشت که کشورش با هاشمی‌های حاکم بر اردن رابطه خوبی دارد و قصد ندارد اقدامی علیه اردن صورت دهد.

روز سه‌شنبه و زمانی که معلم ابراز داشت که سوریه با همه ابزارهای ممکن از خود دفاع می‌کند، عملا اسرائیل مورد تهدید قرار گرفت. وی تاکید کرد که متحدین سوریه در صورت حمله به این کشور بیکار نخواهند نشست. احتمالا ایالات متحده توسط جفری فلتمن که اخیرا به ایران سفر کرده بود، مطلع شده است که واکنش متحدین سوریه چه خواهد بود؟
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها