امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39973
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ولادیمیر چوژف" نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ولادیمیر چوژف" نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا اعلام کرد که اقدامات کشورهای غربی که بدون دلیل و مدرکی دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم می‌کنند، یادآور زمانی است که آمریکا و ناتو تصمیم گرفتند، به بهانه وجود سلاح‌های کشتار جمعی، عملیات نظامی در عراق را آغاز کنند.

چوژف گفت: همچنین انسان بی‌اراده به یاد زمانی می‌افتد ناتو تصمیم گرفت به یوگسلاوی حمله کند: در بازار مرکزی شهر سارایوو چند بمب منفجر شد و بلافاصله همه صربها را متهم کرده و همین بهانه حمله به یوگسلاوی شد.

دیپلمات بلندپایه روس در خصوص امکان استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه گفت: از ابتدای مناقشه داخلی در سوریه کشورهای غربی به این مسئله بعنوان اصلی‌ترین نگرانی خود اشاره می‌کردند. همه در این خصوص هم عقیده بودند که مهمترین مسئله آن است که اجازه نداد تا سلاح‌های شیمیایی انبار شده در سوریه به دست نیروهای تندرو بیفتد. مهمترین دغدغه آنها کنترل موثر روی ساختارهای دولتی برای حفظ امنیت انبارهای این نوع سلاح‌ها بود.

سفیر روسیه در بروکسل افزود: ولی اکنون صحبت از آن است که شورشیان در سوریه از خارج از کشور به سلاح شیمیایی دست یافته اند. اینکه از کجا، تنها می‌توان حدس زد. برای مثال معمر قذافی، رهبر سرنگون شده لیبی تعداد زیادی تسلیحات شیمیایی در اختیار داشت.

چوژف تاکید کرد: در هر صورت در شرایط کنونی هر نوع مداخله نظامی خارجی در اوضاع سوریه، تنها اوضاع در این کشور را وخیم تر کرده و باعث خونریزی بیشتر خواهد شد. در عین حال کشورهای غربی آمادگی آن را ندارند که از نیروهای زمینی در سوریه استفاده کنند و در صورت اقدام نظامی، این گروه‌های مسلح شورشی هستند که علیه دولت به مبارزه خواهند پرداخت. در این بین نباید فراموش کرد که فعال ترین این گروه‌ها، آن دسته هستند که با القاعده ارتباط دارند، ضمن اینکه بین خود این گروه‌ها نیز هیچ وحدت نظری وجود ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها