امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39981
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، دولت ترکیه در برابر سوریه تنها خواهد بود. احزاب مخالف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، دولت ترکیه در برابر سوریه تنها خواهد بود.

احزاب مخالف ترکیه اعلام کردند که با هر تصمیم دولت مبنی بر مداخله در سوریه مخالفت خواهند کرد و اعلام کردند که فقط پارلمان می‌تواند در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

دولت ترکیه تاکنون اقدامی انجام نداده است که نشان بدهد، پارلمان این کشور باید در زمینه اقدام نظامی در سوریه تصمیم‌گیری کند.

مخالفان اقدام نظامی تاکید دارند که اقدامات انجام شده برای مداخله در کشور همسایه کافی نیست. از این رو به نظر می‌رسد که حزب  حاکم عدالت و توسعه (AKP) اگر بخواهد اقدامی جدید انجام دهد با موانعی مواجه خواهد بود.

«احمد داووداوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفته بود: «ما انگیزه‌های قوی داریم که نیروهای نظامی و دولت ما اجازه می‌دهد در مواجهه با خطرهایی که از جانب ترکیه ما را تهدید می‌کند، همه راهکارها را در پیش گیریم. اما اگر نیازمند شرایط دیگری باشیم در این صورت از پارلمان کمک خواهیم خواست.»

آمریکا و انگلیس هجمه‌ای را برای اقدام نظامی علیه سوریه به راه انداخته‌اند و شماری از کشورهای غربی نیز از این رویکرد حمایت کرده‌اند.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها