امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39982
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 107
«انس الشامی» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که آمریکا در حال حاضر به ...

«انس الشامی» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که آمریکا در حال حاضر به تمام معنا شیطان بزرگ و عامل اصلی تمام جریان‌ها و حوادثی است که در کشورهای عربی و اسلامی و به ویژه سوریه شاهد آن هستیم.

الشامی در ادامه افزود: اگر آمریکا آنگونه که ادعا می‌کند، تهدیدهای نظامی خود را در خصوص سوریه اجرا کند، بدون تردید این جنگ تنها سوریه را در برنخواهد گرفت، بلکه تمام منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد.

وی با اشاره به نشست فوق العاده اتحادیه عرب در خصوص سوریه، گفت: کشورهای عضو اتحادیه عرب هم اکنون به ابزار آمریکا تبدیل شده‌اند و تلاش دارند، طرح بزرگ آمریکا مبتنی بر تقسیم و تجزیه منطقه را به اجرا بگذارند که باید از آن تحت عنوان توافقنامه جدید «سایکس پیکو» یاد می‌شود.

این نماینده پارلمان سوریه بار دیگر تاکید کرد: اگر آمریکا تهدیدات خود مبنی بر حمله نظامی‌ به سوریه را عملی کند، این بدان معناست که آمریکا منطقه را درگیر جنگ بزرگی کرده و این نکته‌ای است که «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه در سخنان اخیر خود نیز به آن اشاره کرد و گفت، هرگونه دخالت خارجی در منطقه، آن را با زلزله بزرگی مواجه خواهد کرد.

انس شامی در پایان به این نکته اشاره کرد که افزایش تهدیدهای بین‌المللی بر سوریه در حال حاضر را باید به دلیل پیشروی و پیروزی ارتش سوریه در مناطق مختلف تحت نفوذ عناصر مسلح و پاکسازی این مناطق از وجود آنها ملاحظه کرد و غرب تلاش می‌کند، به این طریق روحیه تروریست‌ها را بعد از آنکه ضربات سختی از سوی ارتش سوری خوردند، بالا ببرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها