امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39988
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، احزاب و جمعیت های مخالف بحرینی "طرحی شش ماده ای را با هدف به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، احزاب و جمعیت های مخالف بحرینی "طرحی شش ماده ای را با هدف به حرکت درآوردن آب های راکد در گفت‌وگوهای ملی که قرار است دور دوم آن از امروز چهارشنبه آغاز شود، ارایه دادند".

این احزاب و جمعیت ها در کنفرانس مطبوعاتی خود در مقر جمعیت وعد افزودند: تظاهرات در شهر منامه پایتخت بحرین درحال حاضر - براساس خواست خود ما در پی تشدید اقدامات دستگاه حاکم- خارج از دستور کار ما است و مسئولان باید فضا برای موفقیت این گفت و گوها را مهیا کنند.

این طرح برمبنای "توقف اقدامات تحریک آمیز رسانه ای، آزادی زندانیان سیاسی، توقف تلاش برای تقسیم جامعه براساس رویکردهای طائفه ای ومذهبی، اصرار بر وجود یک نهاد اطلاع رسانی برای طرف های شرکت کننده در گفت‌وگو، اجرای تعهدات دولت در برابر جامعه بین المللی و درصدرآن اجرای توصیه های کمیته حقیقت یاب بحرین و توصیه شورای حقوق بشر و ایجاد گشایش امنیتی" استوار است.

احزاب و جمعیت های مخالف تاکید کردند: این طرح براساس اعتقاد راسخ ما به ضرورت ایجاد راهکاری ریشه ای برای بحران سیاسی کشور از بیش از یک دهه پیش تاکنون و وخامت اوضاع معیشتی ملت بحرین و رواج فساد اداری و مالی و کاهش عملکرد اداری ارایه شده است.

تاکنون 25 جلسه از گفت‌وگوهای ملی در بحرین برگزار شده است. این گفت و گوها بعد از یک وقفه بیش از یک ماهه از سر گرفته خواهد شد.

در 25 جلسه اول گفت‌وگوها اختلافات زیادی بین طرف‌های گفت‌وگو کننده بروز کرد و نتایج قابل توجهی بدست نیامد.

احزاب و جمعیت های مخالف بحرینی خواهان گفت‌وگوهای واقعی برای تحقق خواسته های مشروع مردم و برگزاری همه پرسی درخصوص نتایج این گفت و گوها تاکید دارند.

این احزاب و جمعیت ها همچنین بر لزوم اختصاص کرسی به طرف‌های شرکت کننده براساس میزان جایگاه آنها در جامعه بحرین تاکید دارند.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز مردمی است که با سرکوبگری رژیم مواجه شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها