امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39996
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» چاپ لندن در خبری با استناد به اظهارات منابع امنیتی لبنان مدعی شده است که پایگاه های دفاع ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» چاپ لندن در خبری با استناد به اظهارات منابع امنیتی لبنان مدعی شده است که پایگاه های دفاع هوایی و نیروی هوایی و همچنین پایگاه های موشکی، هدف حمله احتمالی آمریکا به سوریه خواهند بود.

بر اساس این خبر که روز گذشته (سه شنبه) منتشر شده است، آمریکا فهرستی شامل حدود 150 هدف در حمله احتمالی خود به سوریه در اختیار دارد.

الشرق الاوسط نوشته است که بیشتر این فهرست شامل تاسیسات نظامی سوریه از جمله پایگاه های نیروی هوایی و دفاع هوایی، پایگاه های موشکی، پایگاه های فرماندهی و نظارتی و مراکز ارتباطاتی سوریه است.

منابع امنیتی آگاه به این روزنامه گفته اند که بر اساس برآورد آنها، اهداف حمله احتمالی آمریکا به سوریه صرفا به مناطق کوهستانی محدود نمی شود و شامل اهدافی در نزدیکی دمشق و فرودگاه های سوریه که مکان استقرار جت هایی است که مانع از پیشروی مخالفان در جنگ با دولت سوریه هستند نیز می شود.

بر اساس اعلام این منابع آگاه، پایگاه های پرتاب موشک هایی با برد کوتاه، موشک های زمین به زمین و سکوهای پرتاب متحرک نیز در این فهرست قرار دارند.

در بحبوحه فرافکنی ها و جوسازی های جبهه غربی و عربی درباره حمله به سوریه، روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» نیز در خبری مدعی شده است که پایگاه های نظامی سوریه هدف حمله قرار خواهند گرفت.

غرب در حالی دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان متهم کرده است که روسیه تصاویری ماهواره ای در اختیار دارد که نشان می دهند این تسلیحات از مناطقی شلیک شده اند که تحت اختیار شورشیان سوری قرار دارند.

مقامات سوریه همواره تاکید داشته اند که از تسلیحات شیمیایی تنها در صورتی که هدف مداخله خارجی قرار بگیرند استفاده خواهند کرد و نه در جنگ داخلی این کشور.

تروریست ها و شورشیان تحت حمایت مالی و تسلیحاتی غرب و چندین کشور عربی که با مقاومت ارتش سوریه روبرو شده اند، در تلاشند تا با جوسازی ها و جنگ روانی جدید علیه سوریه، مقدمه مداخله نظامی در این کشور را که خواسته طولانی مدت غرب است، فراهم کنند.

تروریست های سوریه همواره با حمایت غرب دست به ارتکاب جنایات ضد بشری زده و آن را به گردن ارتش سوریه انداخته اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها