امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4000
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۷
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی فلاحیان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان همدان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین علی فلاحیان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان همدان با بیان اینکه مردم در انتخابات پیش رو مثل همه انتخابات دیگر با شور شرکت می‌کنند اظهار داشت: مردم در این انتخابات هم مثل گذشته به نامزدی که مورد پسند آنها باشد رأی خواهند داد.

*من در انتخابات مستقل و اصولگرا هستم

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا شما اصولگرا هستید و در این انتخابات مستقل شرکت کردید؟ ابراز داشت: من از طیف اصولگرایان هستم و همه کسانی که از این طیف در انتخابات حضور دارند قرار گذاشتیم در انتخابات شرکت کنند و در نهایت جامعتین که مرجع اصولگرایی است یک یا چند نفر از نامزدها را به عنوان کاندیدای خود معرفی کنند.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری افزود: در حال حاضر برخی خود را نامزد اصولگرایی معرفی می‌کنند در صورتی که هنوز جامعه روحانیت و جامعه مدرسین روی فرد خاصی نظر نداده و این‌ها خود را با این عنوان مطرح می‌کنند.

وی اضافه کرد: بعد از آنکه جامعتین نامزدهای خود را انتخاب کرد نوبت به دیگر افرادی که انتخاب نشدند می‌رسد که یا به صورت فردی در انتخابات حضور می‌یابند و یا اینکه از عرصه رقابت‌ها کنار می‌کشند.

فلاحیان افزود: برخی از آقایان با عجله مسائل را مطرح کردند مثل 1+2 که قبل از اینکه جامعتین روی فرد و یا افرادی به توافق برسند اعلام حضور کردند.

*احساس تکلیف الکی نیست/ من به هیچ کس منتسب نیستم

وی در ادامه در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اینکه در این دوره از انتخابات چرا همه برای اعلام کاندیداتوری احساس تکلیف می‌کنند؟ گفت: احساس تکلیف درست است یعنی اینکه تمام مناصبی که در جمهوری اسلامی است افراد برای احراز آن خود را مطرح می‌کنند پس حتماً باید احساس تکلیف کنند.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری افزود: در کشور ما احساس تکلیف شرعی و الهی است و در کشورهای دیگر که مسائل دینی خیلی مطرح نیست حضور در انتخابات را تکلیف ملی می‌دانند. 

وی ادامه داد: هر کسی که احساس می‌کند می‌تواند به مردم در هر پستی خدمت کند وظیفه ملی و شرعی دارد که خود را در معرض انتخاب قرار دهد.

فلاحیان در ادامه با بیان اینکه کاندیداها باید دارای برنامه‌ای مفید برای جامعه باشند تصریح کرد: احساس تکلیف الکی نیست و یک تکلیف کلی وجود دارد همه کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند پستی را از طریق انتخابات به دست آورده و به مردم خدمت کنند مکلف به اعلام حضور هستند. 

وی اضافه کرد: احساس تکلیف به صورت خاص این گونه است که فردی نسبت به دیگران توانایی بیشتری دارد و این شخص موظف به مطرح کردن خود است و یا در مواقعی فرد می‌داند که دیگران از او توانمندتر هستند این شخص نیازی به اعلام حضور ندارد و یا در صورتی که با دیگران در حالت مساوی قرار داشت می‌تواند مطرح کند یا که وارد عرصه رقابت‌ها نشود.

*در مواضع سیاسی با هاشمی تفاوت دارم

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد: احساس تکلیف یک مسئله اساسی در همه جای دنیا است و هر کس باید به کشور خود خصوصاً در مهم‌ترین موضوع کشور که اداره مملکت است خدمت کند. 

وی ادامه داد: افراد یا به صورت رأی‌دهنده و یا نامزد انتخاباتی وظیفه ملی و شرعی دارند که در انتخابات شرکت کنند چرا که یک کشور پیشرفته بر اساس آراء مردم، قانون و شرع اداره می‌شود.

فلاحیان در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه آیا شما به هاشمی منتسب هستید؟ با بیان اینکه من هشت سال در دوره سازندگی وزیر بودم بیان داشت: با توجه به اینکه وزیر دولت هاشمی بودم منتسب به کابینه او هستم اما به لحاظ وضعیت موجود که هاشمی در اواخر آن دوران حزب سازندگی تشکیل دادند من عضو آن حزب نشدم و در موضع‌گیری‌های وی نیز دخالتی نداشتم و در مواضع سیاسی با هاشمی تفاوت دارم. 

وی اذعان کرد: افرادی تلاش کردند با توجه به رقابت‌های موجود بنده را به هاشمی منتسب کنند و علت این تلاش این است که آنها منافع بین گروهی داشتند، در صورتی که بنده از نظر سیاسی مستقل و از لحاظ طیفی اصولگرا هستم.

*به نفع کسی کنار نمی‌روم

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه تأکید کرد: در حال حاضر نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری هستم که جامعه روحانیت و جامعه مدرسین مرا به عنوان نامزد معرفی و حمایت کرد.

وی افزود: هر کسی که در انتخابات شرکت کند من به نفع هیچ کس کنار نمی‌کشم.

*از بداخلاقی بسیار ضربه دیده‌ایم

فلاحیان در ادامه در جواب دیگر سئوال خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اینکه گفته است رئیس جمهور شدن و نشدن جهنم است به چه معنی است  پاسخ داد: انسان در زندگی اجتماعی خود هر روز بین جهنم و بهشت قرار دارد و هر روز امتحان می‌شویم.

وی با بیان اینکه از بداخلاقی خیلی ضربه دیده‌ایم، ادامه داد: اگر به خوبی در انجام وظایف عمل کردیم به بهشت می‌رویم و اگر عمل نکردیم به جهنم می‌رویم.

*کنترل تورم مهمترین برنامه اقتصادی من است

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه به سئوال دیگری در باره اینکه پنج برنامه اقتصادی شما در صورت تشکیل دولت چیست؟ بیان داشت: یکی از برنامه‌های اقتصادی من کنترل تورم، تثبیت قیمت‌ها و کاهش نقدینگی است و دیگری ایجاد اشتغال با گرایش فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

وی ادامه داد: هدایت صنعت کشور به سوی فراصنعتی( هایتک)، افزایش صادرات محصولات صنعتی، کشاورزی و خدمات فنی از دیگر برنامه‌های من است، سیاست ما در صادرات به این شکل خواهد بود که صادرات مواد خام ممنوع می‌شود.

فلاحیان با بیان اینکه واردات مواد خامی که در کشور وجود ندارد باید آزاد باشد، ابراز داشت: صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی باید افزایش یابد و واردات محصولات کشاورزی و صنعتی به مواردی که نمی‌توانیم تولید کنیم محدود شود. 

*من نظر مساعدی برای حضور هاشمی و خاتمی ندارم

وی در ادامه به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا هاشمی وارد عرصه انتخابات می‌شود و آیا شما در کابینه هاشمی ورود می‌کنید؟ ابراز داشت: در مورد آمدن هاشمی و کسانی که دو دوره رئیس جمهور بودند نظر مساعدی ندارم چون هم روح قانون اساسی و هم آنچه که در دنیا مرسوم بوده مبتنی بر این است کسانی که دو دوره رئیس جمهور بودند معمول نیست برای دور سوم رئیس جمهور شوند.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری اذعان داشت: کسانی که دوره ریاست جمهوری را در دنیا دوران ریاست جمهوری را به مدت دو دوره چهار ساله و یا هفت ساله تدوین کردند به این نتیجه رسیدند که افراد هر چقدر توانایی و ابتکار داشته باشد در یک دوره و یا دو دوره کارهای خود را انجام می‌دهد. 

وی افزود: علت اینکه دو دوره چهار ساله تدوین شد برای این است که فردی که نتوانسته در چهار سال اول کاری را انجام دهد در دوره دوم آن را به اتمام برساند و من فکر می‌کنم ورود دوباره این دو نفر موجب تنش در جامعه می‌شود.

فلاحیان اضافه کرد: من به نفع هاشمی کنار نمی‌کشم و با توجه به اینکه کارمند دولتم وظیفه دارم هر جایی که به ما پیشنهاد می‌کنند به عنوان وظیفه برای انجام وظایف حضور یابیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فتنه 88 ادامه داد: اینها یکی از محورهای وقایع انتخابات دهم و درگیری‌های اجتماعی بودند و با آمدن آنها ممکن است خطر و تنش‌ها دوباره تکرار شود.

*هدفمندی یارانه‌ها قانون است و باید انجام شود

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه در جواب سئوالی در خصوص نظرش درباره هدفمندی یارانه‌ها گفت: یارانه‌ها در حال حاضر قانون شده و قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دادیم و بنابراین باید یارانه‌ها را پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه دادن یارانه نقدی اگر همراه با الزامات آن باشد مفید است، ادامه داد: وقتی ما قدرت خرید مردم را افزایش می‌دهیم باید محصولات داخلی خریداری شود نه اینکه محصولات خارجی را وارد کنیم.  

فلاحیان ادامه داد: اگر در هدفمندی یارانه‌ها از محصولات داخلی استفاده شود این موضوع وارد عرصه تولید می‌شود و موجبات رونق کارخانجات و تولیدات داخلی، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و ایجاد ثروت برای کشور را فراهم می‌آورد.

*افزایش نقدینگی و استقراض دولت از بانک مرکزی عامل تورم

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که مهمترین راهکار شما برای کنترل تورم چیست؟ بیان داشت: تورم به خاطر افزایش نقدینگی ایجاد می‌شود و نقدینگی به علت دو عامل یکی استقراض دولت برای هزینه‌های جاری خود از بانک مرکزی و یک واحد استقراض یک واحد تورم ایجاد می‌کند و عامل دوم سرعت گردش پول است.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری افزود: برای کنترل تورم باید در وهله اول دولت استقراض نکند و در مرحله دوم تلاش کند که بدی‌های خود را به بانک پرداخت کند و سوم اینکه سرعت گردش پول را کاهش داده و برای کنترل تورم رشد اقتصادی را افزایش دهد.

وی ادامه داد: هر چقدر درصد رشد اقتصادی افزایش یابد باعث رشد محصولات کشاورزی، خدمات و صنعتی می‌شود و در واقع با فاصله نقدینگی کاهش قیمت کالاها کنترل می‌شود.

*بر اساس وظیفه وارد عرصه انتخابات شدم

فلاحیان در ادامه به این سئوال که حضور خبری شما کمرنگ است و برخی تحلیل‌ها می‌گویند شما برای گرم کردن انتخابات وارد عرصه رقابت‌ها شدید، تصریح کرد: من در مقاطعی در رسانه‌ها مطرح می‌شوم ولی با برنامه‌ریزی برای حضور مداوم و روزانه در اخبار و فعال کردن سایت‌های خبری این ضعف را جبران می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس وظیفه وارد عرصه انتخابات شد، ادامه داد: البته گرم کردن انتخابات می‌تواند از اهداف باشد اما من برای اجرای برنامه‌های خودم آمدم.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر داشتن ستاد غیر قانونی است اما می‌توان دفاتری به صورت غیر رسمی را برای هماهنگی‌ها داشت و بعد از تأیید صلاحیت ستاد تشکیل می‌شود.

*شهر همدان به اندازه لازم رشد صنعتی نداشته است

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص آشنایی با مسائل و مشکلات همدان و راهکارهای حل این مشکلات؟ ابراز داشت: در سفرهایی که انجام می‌شود همه نامزدها برداشت کلی از مشکلات کشور دارند که عمده آنها بیکاری، تورم و مشکلات اداری است و هر منطقه‌ای باید بر اساس شرایط خود بررسی شود.

فلاحیان ادامه داد: استان همدان یک استان کشاورزی است و سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و استفاده از فناوری‌های نوین برای گسترش آبیاری قطره‌ای و اصلاح بذر به منظور افزایش واحد برداشت در هکتار باید انجام شود.

وی به مشکلات همدان اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مسائل همدان ورود مواد روانگردان است که به مشکل اجتماعی تبدیل شده و کنترل آن در برنامه‌هاست.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری اضافه کرد: با وجود اینکه نیروی کارآمد در این استان فراوان است رشد صنعتی نکرده و این در حالی است که در شهرهایی مثل ملایر رشد صنعتی خوب بوده اما در خود شهر همدان رشد لازم را ندارد.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه همدان از دیرباز شهری فرهنگی است باید برای گسترش آموزش عالی آن سرمایه‌گذاری شود و با توجه به اینکه آب و هوای خوبی دارد به  بخش توریسم آن نیز توجه شود.

فلاحیان در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه نظر شما برای مشارکت زنان در اجتماع چیست؟ ابراز داشت: بانوان در تحکیم بنیان خانوداه رکن اصلی هستند و در برنامه‌های خود حمایت از بانوان شاغل، خانه‌دار برای آموزشی، فرهنگی و فراهم شدن امکانات برای گذران اوقات فراغت برنامه‌ریزی کردیم.

وی افزود: اگر خانمی تحصیل کرده باشد و یا در مسائل اجتماعی و سیاسی آگاهی داشته باشد در تربیت فرزندان او مؤثر است و آنها بهتر تربیت خواهند شد.

*ما طبق قانون اساسی موظف به تأمین مسکن مردم هستیم

نامزد احتمالی ریاست جمهوری به سئوالی در خصوص مسکن مهر و اینکه در دولت خود آن را ادامه خواهد داد؟ گفت: در قانون اساسی برای تأمین مسکن، شغل و درمان مناسب مردم تأکید شده که برنامه‌ریزی کنیم.

وی تأکید کرد: اگر مسکن مهری که دولت آمار می‌دهد و بر اساس این آمار مساکن ما بیش از تعداد خانوار است ما کمبودی در این زمینه نداریم و در کشور ما 80 درصد مردم خانه ملکی دارند و این در حالی است که در دنیا 40 درصد مردم خانه دارند.

فلاحیان با بیان اینکه معتقدم مردم باید مسکن مناسبی داشته باشند، ابراز داشت: مسکن‌های مهر باید استانداردهای لازم در حوزه بهداشت را داشته باشند پس باید مساکن با رعایت استانداردها اصلاح شوند.

وی ادامه داد: افراد زیادی مسکن دارند و از آن به عنوان یک کار تجاری استفاده می‌کنند و من شنیدم که در تهران تعداد 300 هزار واحد مسکن خالی است که دولت با صاحبان این املاک صحبت کند که فروخته شود یا به مردم اجاره داده شود.

*سیاست من در روابط خارجی درهای باز است

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه به پرسشی در خصوص روابط بین‌المللی و استفاده از نظر کارشناسان و معرفی وزرای خود چه برنامه ای دارید؟ بیان داشت: در خصوص معرفی وزرا سلیقه من این گونه نیست اگر کسی وزرای خود را معرفی کند با چندین مشکل مواجه خواهد شد.

وی افزود: یکی از مشکلات این است که وزیر معرفی شده بعداً سهم‌خواهی می‌کند و می‌گوید شما با معرفی من پیروز شدید و نمی‌توان این وزیر را مدیریت کرد،از سوی دیگر ممکن است مجلس وزیر را تأیید نکند چون در انتخاب وزیر مجلس هم سهیم است.

فلاحیان ادامه داد: در دنیا نیز چنین است که کسی وزرای خود را قبل از انتخابات معرفی نمی‌کند و فقط در أمریکا همراه با رئیس جمهور معاون اول معرفی می‌شود. 

وی در ادامه با بیان اینکه در رابطه با امور بین‌المللی 11 برنامه دارم گفت: توسعه روابط با کشورهای جهان به منظور توسعه صادرات، توسعه فرهنگ اسلامی، استفاده از فناوری‌ها، و ایجاد اتحادیه‌های سیاسی و اقتصادی از این برنامه‌هاست تا بتوانیم با قدرت در صحنه جهانی حضور پیدا کنیم.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری افزود: روابط خارجی ما براساس روابط درهای باز و ارتباط گسترده با جهان است.

وی ادامه داد: پیام امام راحل و مقام معظم رهبری این است که جمهوری اسلامی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ساختار اداری کشوری قدرتمند باشد و در آینده مسئولیت‌های بیشتری بر دوش ملت ایران است. 

فلاحیان به بیداری اسلامی در منطقه اشاره کرد و اذعان داشت: با بیداری اسلامی دولت‌های مردمی و اسلامی بر سر کار می‌آیند و ابرقدرت‌ها مثل گذشته توانایی لازم را برای اعمال نظرات ندارند و گرایش امروز به همگرایی و همبستگی منطقه‌ای افزایش یافته و ایران مهم‌ترین کشور منطقه به عنوان محور ثبات و توسعه مطرح است.

وی ادامه داد: در چند سال حوادثی که رخ داد و مشکلات اقتصادی، کاهش رشد اقتصادی، افزایش نرخ بیکاری و افزایش تورم باعث شد که من مصمم به حضور در عرصه انتخابات شوم.

*در ماجرای میکونوس جمهوری اسلامی مقصر نیست

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در زمان مسئولیت خود یکی از وزرای جنجالی بودید و در حال حاضر هم یکی از خبرسازترین مسئولان کشور هستید و اسم شما در پرونده «آمیا» و «میکونوس» مطرح است اگر شما رئیس جمهور شوید به دادگاه لاهه و دادگاه اتحادیه اروپا چه پاسخی خواهید داد؟ ابراز داشت: دوباره زنده کردن این مطالب نشان می‌دهد که شما ریگی به کفش دارید.

وی اضافه کرد: من بعد از ماجرای میکونوس به آلمان رفتم و در آنجا ثابت نشده که مسئولان جمهوری اسلامی در این قضایا مقصر است در رابطه با موضوع آمیا ما مصونیت سیاسی داریم و کسانی که وزیر و رئیس جمهور می‌شوند به هیچ عنوان تحت تعقیب قرار نمی‌گیرند. 

فلاحیان افزود: برای مسئولان جمهوری اسلامی از این احکام بسیاری در دادگاه‌های دنیا صادر شده و این نشان می‌دهد که فردی که علیه او این احکام صادر می‌شود فردی مبارز علیه استکبار است که به تعبیر امام راحل آن شخصی شجاع است که می‌تواند با استکبار مبارزه کند.   

وی خاطرنشان کرد: ما از استکبار انتظار نداریم که از ما تعریف کند و اگر علیه ما حرکت کردند ما در جبهه حق هستیم و اگر تعریف کردند باید به خود شک کنیم و مهمترین مسئله ما این است که حقوق مردم ایران استیفا کنیم.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه در دنیا معادله قدرت مطرح است گفت: در سازمان ملل و شورای امنیت می‌گویند هر کشوری به اندازه نیروی نظامی و قدرت اقتصادی که دارد صاحب حق است و نمی‌گویند که حق به این مسائل ربطی ندارد.

وی ابراز داشت: من نمی‌گویم دوستی به کل ممنوع است اما دشمن همواره تلاش می‌کند با زور و شمشیر علیه ما کار کند.

*احمدی‌نژاد به نظر کارشناسی معتقد نیست

فلاحیان در ادامه به پرسش دیگری مبنی بر نقاط قوت و ضعف دولت احمدی‌نژاد گفت: تورم از جمله برنامه‌هایی که احمدی‌نژاد انجام داده که نباید ادامه پیدا کند.

وی در ادامه با بیان اینکه من معتقد به استفاده از نظرات کارشناسی هستم افزود: احمدی‌نژاد معتقد به استفاده از نظر کارشناسی نیست در صورتی که دولت باید بر اساس کارشناسی و مدیریت کارآمد اداره شود.

نامزد احتمالی ریاست جمهوری ادامه داد: استفاده از نظرات کارشناسی باید تقویت شود و امور را با مشارکت عمومی اداره کنیم و از همه کسانی که در رشته‌های خود تخصص و اطلاعات استفاده شود و در واقع اصل نظام اسلامی شورایی است. 

وی در ادامه به محاسن و نقاط قوت دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد و یادآور شد: نگرش و توجه دولت به سه دهک پایین جامعه که درآمد آنها برای اداره زندگی مکفی نیست و توجه به اقشار آسیب‌پذیر از نقاط مثبت بوده که باید تقویت شود.

فلاحیان اضافه کرد: ایشان در برخورد با استکبار و اسرائیل و کسانی که می‌خواهند در منطقه ایجاد تنش کنند با قدرت وارد شد و البته بخشی از این موضوع به نیروهای مسلح ما نیز مربوط می‌شود، اما این وضعیت باعث افزایش قیمت نفت از دوره قبل شد به طوری که از 16 تا 20 دلار به 100 دلار رسید.

وی افزود: یکی از فاکتورهای مهم قیمت نفت ثبات خاورمیانه است و اگر این منطقه با ثبات باشد استکبار فکر می‌کند که دولت‌ها و مردم منطقه بی‌حرکت خیلی آرام و سر به زیر هستند نفت را ارزان می‌خرد و اگر استکبار جهانی فکر کند منطقه بی‌ثبات است قیمت نفت افزایش می‌یابد. 

نامزد احتمالی ریاست جمهوری با بیان اینکه باید به سمت استفاده از انرژی‌های پاک برویم، ادامه داد: هوای کشور به خاطر استفاده از بنزین ددر خودروها بسیار آلوده شده و در دوره دولت فعلی بنزین با استاندارد یورو 3 و 4 تولید شد و با توجه به اینکه ما کشور گازی هستیم باید روی سوخت پاک گاز سرمایه‌گذاری کنیم.   

*شورای نگهبان در خصوص کاندیداها نظر می‌دهد

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص مشایی و تعداد زیاد کاندیداها در این دوره از انتخابات گفت: در مورد افراد و اینکه چند نفر باید انتخاب شود  شورای نگهبان نظر می‌دهد و من معتقدم که تعدد کاندیداها برای انتخابات مضر نیست بلکه به پرشور شدن آن کمک می‌کند. 

فلاحیان در پایان ابراز داشت: تعدد زیاد کاندیداها احتمال دو مرحله‌ای شدن انتخابات را دارد اما این موضوع مهم نیست و ما باید انتخاباتی پرشور را برگزار کنیم.
انتهای پیام/ 89019/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها