امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40000
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که بیشتر اطلاعاتی که آمریکا درباره سوریه بدست آورده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که بیشتر اطلاعاتی که آمریکا درباره سوریه بدست آورده است، اسرائیل در اختیار آن گذاشته است.

«روبن یشای» تحلیلگر نظامی اسرائیل در این باره گفت که آمریکا در مقابل 2 سناریو قرار دارد: نخست بازدارندگی نظام سوریه بدون وارد آوردن خدشه به توانایی آن برای بقا، از طریق بمباران پایگاه‌های مربوط به انبار مواد خامی که از آنها برای تولید سلاح‌های شیمیایی استفاده می‌شود، بمباران سکوهای پرتاب موشک‌ها، برخی فرودگاه‌های نظامی، هواپیماهای جنگی و سیستم‌های دفاع هوایی.

وی افزود: دوم مجازات نظام سوریه و تضعیف و تهدید آن برای بقاست و این یعنی بمباران موسسات، چهره‌های دولت و پایگاه‌های گارد ریاست جمهوری.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی از واشنگتن درخواست کرده است زمان اجرای عملیات نظامی را پیش از اجرای آن به اسرائیل ابلاغ نماید و این درخواست را «یعکوف عمیدور» رئیس شورای امنیت داخلی اسرائیل در سفر به آمریکا به «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی آمریکا و مسئولان وزارتخانه‌های دفاع و خارجه و دستگاه‌های اطلاعاتی این کشور اعلام کرد.

عمیدور در رأس یک هیئت امنیتی اسرائیل به واشنگتن سفر کرده است و محور گفت‌وگوهای وی در این سفر، امنیت ملی مشترک بین اسرائیل و واشنگتن است.

عمیدور در این باره گفت که از همتای آمریکایی خود خواسته است تا پیش از اجرای عملیات، اسرائیل را در جریان زمان آن قرار دهند تا این رژیم خود را برای رویارویی با هر گونه وضعیت اضطراری آماده کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار