امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40006
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استیفن سایمون رئیس سابق شورای امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با رادیوی ارتش اسرائیل گفت: حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، استیفن سایمون رئیس سابق شورای امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با رادیوی ارتش اسرائیل گفت: حمله آمریکا به سوریه ممکن است منطقه را به سمت جنگی منطقه‌ای سوق دهد.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که حمله آمریکا (به سوریه) همه منطقه را به سمت رویارویی بکشاند. جایز است که بگوییم ایران معتقد است که باید غرب را از دخالت‌های بیشتر بازدارد و در این صورت تصمیم خواهد گرفت که به هم پیمانان غرب حمله کرده و نشان دهند که برای هر عملیات نظامی در سوریه هزینه‌ای وجود دارد.

سایمون که کار خود در شورای امنیت ملی آمریکا را شش ماه قبل به پایان رساند، گفت: هدف از عملیات نظامی آمریکا علیه سوریه همان ایجاد بازدارندگی است تا بشار اسد را از استفاده دوباره از سلاح شیمیایی از طریق زدن انبارهای سلاح بازدارد.

وی ارزیابی کرد که این عملیات نظامی آمریکا ضرورتا باعث از بین رفتن احتمالات یک راهکار دیپلماسی بین شورشیان و بشار اسد نشود.

سایمون افزود: چه بسا دولت آمریکا تلاش می‌کند که از طریق این حمله، طرحی سیاسی را دنبال کند که درپی عملیات نظامی مطرح می‌شود و این فرصتی است که کاخ سفید نمی‌خواهد آن را از دست بدهد.  

وی گفت: با این وجود، شک و تردید زیادی درباره احتمال موفقیت چنین اقدامی وجود دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار