امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40012
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی روشنگر از کارشناسان حوزه کاغذ یادداشتی را با مضمون «شرکت کاغذ پارس ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی روشنگر از کارشناسان حوزه کاغذ یادداشتی را با مضمون «شرکت کاغذ پارس به کجا می‌رود؟» در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار داده که در ذیل این مطلب می‌آید؛

شرکت کاغذ پارس واقع در هفت تپه خوزستان، زمانی اولین واحد تولیدکننده کاغذ چاپ و تحریر در ایران بود. این شرکت نیز اولین شرکت تولیدکننده کاغذ از ضایعات کارخانه نیشکر هفت‌تپه است. این واحد تولیدی که در اول دهه 50 به بهره‌برداری رسید، بخش قابل توجهی از نیاز کشور به کاغذ چاپ و تحریر و نیز کاغذ بسته‌بندی را تأمین می‌کرد. کم‌کم و پس از گذشت سال‌ها از عمر این واحد، متأسفانه به علت مدیریت‌های نالایق و عدم بررسی عملکرد آنها شرکت روز به روز تولیدش کاهش یافت، کیفیت کاغذ هم سیر نزولی پیدا کرد به طوری که ضرر و زیان سالیانه آن در هر سال به 200 میلیارد ریال رسید.

در این مدت متأسفانه آمارهای دروغی به مسئولین داده می‌شد و شرکت به جای تولید کاغذ چاپ به علت سوءمدیریت‌ها اقدام به تولید کاغذ بازیافتی نمود که در این مرحله نیز در مقایسه با شرکت‌های دیگر ناموفق بود.

بانک صنعت و معدن و شرکت آتیه دماوند با توجه به مراتب فوق و لزوم توجه به اصل 44 قانون اساسی مبنی بر واگذاری شرکت‌های تحت پوشش به بخش خصوصی و رعایت و اجرای صحیح این قانون بارها اقدام به مزایده این شرکت کردند، اما به دلیل زیان‌ده بودن در آن کمتر کسی رغبت به خرید چنین واحدی می‌کرد. اکنون که قیمت‌های مصوب کاغذ به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده و در صورت افزایش تولید شرکت به سوددهی خواهد رسید، با مزایده شرکت تعدادی از سرمایه‌گذاران حاضر به خرید این شرکت و سرمایه‌گذاری در جهت افزایش کمی و کیفی کاغذ هستند.

متأسفانه افرادی وجود دارند که بدون داشتن پیشینه علمی و فقط براساس شنیده‌ها اقدام به سنگ‌اندازی می‌نمایند، لذا لازم است نمایندگان محترم منطقه به آتیه دماوند مراجعه و از محاسن مزایده این شرکت و شروطی که برای بهبود وضعیت کاغذ و ایجاد اشتغال در منطقه وضع نموده‌اند باخبر شوند و بعد در صورت قانع نشدن اقدام به مخالفت نمایند، قطعاً مدیریت محترم آتیه دماوند و دیگر دست‌اندرکاران در اجرای اصل 44 قانون اساسی تمام مقررات مربوطه را رعایت و منافع منطقه و آینده شرکت در جهت بهبود شرایط فعلی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها