امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40013
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 40
سیدراضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره برخی ...

سیدراضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره برخی مخالفت‌ها با مزایده شرکت کاغذ پارس اظهار داشت: شرکت کاغذ سازی پارس تنها شرکتی است که در ایران کاغذ چاپ و تحریر تولید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در کشورمان باگاس نیشکر فراوان وجود دارد و به صورت رایگان این ماده را در اختیار داریم، بیان کرد: از تفاله نیشکر می‌توان کاغذی با ارزش بالا تولید کرد، این ماده برای محیط زیست مضر نبوده و در نتیجه تولید شرکت با ارزش است، اما تا پیش از این شرکت زیان داشت ولی در حال حاضر به سود دهی رسیده است.

نوری در ادامه افزود: شرکت کاغذ پارس در حال حاضر مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری آتیه دماوند بوده که زیر نظر بانک صنعت و معدن فعالیت می‌کند، اما طبق دستوری که در برنامه و بودجه اخذ شد بنا شد تمام شرکت‌هایی که زیر نظر بانک هستند به فروش رسیده و واگذار شوند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه برای واگذاری و مزایده شرکت مخالفتی نداریم اما اینکه چرا با این قیمت ارزان باید واگذاری صورت بگیرد، توضیح داد: ما به قیمت گذاری غیر کارشناسانه معترضیم، از این رو با مدیر عامل بانک صنعت و معدن و شرکت آتیه دماوند جلسه‌ای داشتیم و دغدغه‌های خود را مطرح کردیم تا ارزیابی به صورت کارشناسانه صورت گیرد.

به گفته وی، چون این موضوع دغدغه ما است پیگیر بوده و جلساتی برگزار کردیم، پیش از این کارخانه، تجربه همسان یک شرکت قند داشتیم که به همین صورت واگذار و ورشکسته شده و تمام کارگران بیکار شدند، از این رو این مسئله برای ما سنگین بود، اما اگر سرمایه‌گذاری بیاید که به لحاظ فنی قوی باشد و گردش مالی خوبی داشته باشد ما مخالف مزایده نیستیم، چرا که تولید افزایش می‌یابد و فرصت‌های اشتغال‌زایی بیشتر می‌شود، از این رو ممانعتی نداریم. ما تنها نمی‌خواهیم آن تجربه شرکت قند مجددا تکرار شود.

سید راضی نوری در ادامه با اشاره به اینکه یک سوال مطرح است و آن اینکه چرا شرکت کاغذ پارس با شرکت کارون در کنار هم به مزایده گذاشته شوند، گفت: این دو مقوله جدا هستند، حتی این موارد به معاون اول رئیس جمهور «آقای جهانگیری» و وزیر صنعت و معدن «آقای نعمت‌زاده» منعکس شده است که باید ارزیابی کارشناسانه صورت بگیرد.

این نماینده مجلس درباره اینکه در حال حاضر زمان مزایده تمدید شده است، ابراز داشت: مهلت شرکت در مزایده کارخانه کاغذ پارس تا دهم شهریور تمدید شد تا قیمت واقعی و ارزش درست محاسبه شود.

وی در پایان با اشاره به دغدغه کارگران این شرکت اضافه کرد: کارگران یک ضمانت می‌خواهند چرا که ممکن است بخش خصوصی این کارخانه را در دست بگیرد و عدم نیاز را درباره این کارگران اعلام کند، اما ما ضمانتی می‌خواهیم تا کارگران پس از مزایده به کار ادامه دهند.

بر اساس این گزارش، پیش از این مهلت شرکت در مزایده کارخانه کاغذ پارس پایان مردادماه اعلام شده بود چرا که شرکت سرمایه‌گزاری آتیه دماوند (سهامی عام) در نظر دارد سهام و دارائی‌های خود را بصورت یک جا و با شرایط پرداخت نقد و یا نقد و اقساط از طریق مزایده عمومی و با مشخصات و ضوابط مندرج در شرایط و اوراق مزایده واگذار کند.    
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها