امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40023
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 112
علیرضا کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «مرداب انتحار» داد ...

علیرضا کیخا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «مرداب انتحار» داد و گفت: این کتاب در واقع ادامه کتاب دیگرم یعنی «گروهک مالک، قطعه پازل جنگ نرم» است که چند سال پیش درباره عبدالمالک ریگی و گروهک او نوشته بودم.

وی افزود: من در این کتاب به عملیات انتحاری و پشت پرده این گونه اقدامات پرداخته‌ام که البته هرچند نگاهم به این مساله فرامنطقه‌ای و فرا استانی است اما نگاهی ویژه به این گونه اقدامات در سیستان و بلوچستان داشته‌ام.

کیخا اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کتاب مقایسه بین عملیات استشهادی و عملیات انتحاری است تا در ذهن خوانندگان تفاوت‌ها مشخص شود. همچنین تحلیلی انجام داده‌ام درباره شباهت‌های گروه‌های انتحاری امروز با خوارج زمان صدر اسلام.

این نویسنده گفت: در این کتاب شخصیت 7 عامل انتحاری که در سال‌های اخیر دست به انتحار زده بودند، به همراه شخصیت عبدالمالک ریگی تحلیل شده است و در پایان کتاب نیز کارنامه رفتاری این افراد ضمیمه شده است.

وی افزود: از سوی دیگر در کنار اینها به تحلیل 4 شخصیت عملیات‌های استشهادی پرداخته‌ام که از سنی مذهبان حماس بوده‌اند تا در یک مقایسه تاثیر گذار خواننده تفاوت این دو گونه از افراد را ببیند.

کیخا گفت: در پایان کتاب هم تجزیه و تحلیلی درباره  نتیجه اقدامات انتحاری خصوصا در سیستان و بلوچستان ارائه شده است و نشان داده‌ام که این اقدامات چگونه در پازل دشمن و خاورمیانه جدید مدنظر آنها قرار می‌گیرد.

نویسنده کتاب «گروهک مالک، قطعه پازل جنگ نرم» درباره فصل بندی کتاب اظهار داشت: این کتاب در 3 فصل تدوین شده است و نکته مهم این است که تلاش کرده‌ام با استناد به منابع اهل سنت ناحق بودن این اقدامات کور را نشان دهم و تفاوتش را با عملیات های استشهادی روشن کنم.

این کتاب در 175 صفحه با قیمت 5هزار تومان توسط انتشارات سپهر آذین قم منتشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها