امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40030
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 219
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: دو روز پس از یادداشت انتقادی فارس در رابطه با نامعلوم بودن سرنوشت تعیین اهداف ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه فعالیت‌های قرآنی: دو روز پس از یادداشت انتقادی فارس در رابطه با نامعلوم بودن سرنوشت تعیین اهداف آموزش عمومی قرآن کریم روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: بیستمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور اعضای این شورا و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی روز شنبه 16 شهریور‌ماه 1392 در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود.

البته جای این سؤال باقی است که چرا اخبار شورای توسعه فرهنگ قرآنی توسط روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌شود.

این شاید به دلیل مدیریت واحد این دو نهاد توسط یک نفر باشد؛ همچنین معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد طبق مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی مسئول گزارش‌دهی از فعالیت‌های نهادهای قرآنی کشور است که البته تاکنون در رسانه‌ها عملکرد روشنی در این باره از خود نشان نداده است.

بنا بر گزارش این روابط عمومی در این جلسه اهداف آموزش عمومی قرآن کشور و پیشنهاد کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کشور، بررسی و تصویب خواهد شد که برخی از این اهداف شامل؛ «تقویت ایمان و گرایش به قرآن و عترت»، «توانایی خواندن قرآن کریم»، «درک معنای آیات قرآن»، «توانایی و التزام به تدبر در آیات قرآن کریم» و «حفظ قرآن» است.

ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل قرآن کریم در سال 1392 و بررسی پیش‌نویس اصلاحیه آیین‌نامه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز دستورهای بعدی این جلسه است.

اعضای شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی را وزیران «آموزش و پرورش»، «علوم، تحقیقات و فناوری»، «فرهنگ و ارشاد اسلامی» و رؤسای «سازمان تبلیغات اسلامی»، «دفتر تبلیغات اسلامی»، «سازمان اوقاف و امورخیریه»، «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی»، «رئیس نهادهای قرآنی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری» تشکیل می‌دهند و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ریاست شورا را بر عهده دارد.

همچنین نماینده «شورای عالی حوزه‌های علمیه»، نماینده «رئیس سازمان صدا و سیما»، نماینده «کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی» و سه نفر از صاحب‌نظران مؤسسات آموزشی، پژوهشی و تبلیغی ـ ترویجی قرآنی مردمی از اعضای این شورا هستند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها