امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40034
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس،‌ سیدجواد جعفری و دیگر اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس،‌ سیدجواد جعفری و دیگر اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با حضور در قم با مراجع تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند.

دومین نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت پس از حضور اعضای این شورا در حرم حضرت معصومه (س) و زیارت آستان مقدسه کریمه اهل بیت(ع) در دفتر معاونت فرهنگی حرم مطهر برگزار شد.

دیدار با آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و در مدرسه معصومیه برنامه بعدی اعضای این شورا در مدت حضور در شهر مقدس قم بود.

اهل بیت(ع) بزرگ‌ترین سرمایه تشیع است/ دهه کرامت دارای ظرفیت های گسترده است

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در این دیدار گفت: اهل بیت(ع) سرمایه بزرگ ما شیعیان هستند و باید از دهه کرامت به عنوان فرصتی برای تقویت فرهنگ آن بزرگواران استفاده شود.

حسینی بوشهری با اشاره به استقبال گسترده مردم و مسئولان برای گرامیداشت این دهه بزرگ اظهار داشت: اهل بیت(ع) حقیقتی ناب هستند که همین امر موجب شور و شوق فراوان برای گرامیداشت مناسبت‌های مربوط به آنان می‌شود.

اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت سپس در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید از رهنمودهای وی بهره‌مند شدند.

بزرگداشت دهه کرامت تعظیم شعائر الهی است/ جشن‌های دهه کرامت در سطح بین المللی برگزار شود

یکی از مراجع عظام تقلید در دیدار سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری  امام رضا(ع) و دیگر اعضای شورای مرکزی بزرگداشت جشن های  دهه کرامت، با تاکید بر بزرگداشت این دهه گفت: بزرگداشت دهه کرامت جزو تعظیم شعائر الهی است و  یکی از وظایف مسلمانان محسوب می‌شود.

این مرجع تقلید افزود: برگزاری جشن‌های دهه کرامت در سطح بین‌المللی باید در دستور کار قرار بگیرد و در این میان جشن‌های رضوی و فاطمی باید رونقی فراتر از میزان کنونی داشته باشند.

جلسه رسمی این شورا در حضور آیت‌الله سعیدی، تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) نیز در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر، جنب محراب برگزار شد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در این دیدار گفت: در این دهه مبارک به مرور و با تدبیر باید به سمت شناخت واقعی این سه بزرگوار به عنوان سه عنصر تشکیل دهنده این دهه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه امروزه شاهد هجمه عظیم جهانی علیه زنان و دختران و حجاب و عفاف هستیم گفت: دهه کرامت باید یک سکوی فرهنگی جهانی درباره دختر نمونه در جهان اسلام باشد و ما این خصوصیات را در حضرت معصومه(س) مشاهده می‌کنیم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به کرامات حضرت معصومه(س) و حضور 17 روزه ایشان در قم گفت: حضرت معصومه(س) تنها دختر با این همه کرامات در جهان اسلام هستند و باید در شناساندن ایشان به طور کامل و نه به صورت شناسنامه‌ای به نسل جوان کارهای تخصصی صورت بگیرد و ایام دهه کرامت بهترین زمان برا ی دستیابی به این مهم است.

دیدار با حضرات آیات مصباح یزدی و موسوی اردبیلی از دیگر برنامه‌های دیگر اعضای این شورا بود.

سیره اخلاقی اهل بیت(ع) به درستی ترویج شود

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: همه مردم به ویژه روحانیون باید سیره زندگی و اخلاقی اهل بیت(ع) را به درستی ترویج کنند، زیرا این وظیفه شیعیان است که امتیازات و مزایای آن بزرگواران را به سایر مسلمانان و همه جهانیان نشان دهند و راهکارهای فراوانی هم در این زمینه وجود دارد.

آیت‌الله مصباح یزدی با تاکید بر فراهم‌سازی زمینه‌های لازم برای بهره‌مندی همه مردم از آموزه‌های اهل بیت(ع) گفت: تلاش برای تبیین اصول تربیتی آن بزرگواران هم اهمیت فراوانی دارد.

همچنین آیت‌الله موسوی اردبیلی با تأکید بر اینکه باید جشن‌های دهه کرامت به صورت مردمی برگزار شود، گفت: دست خدا با جماعت است و همواره مردمی شدن امور می‌تواند عاقبت خوبی را رقم بزند.

حضور سازمان‌های مردمی در شورای مرکزی دهه کرامت

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در دیدارها تاکید کرد: وجود سازمان‌های مردمی در شورای مرکزی دهه کرامت نشان از مردمی بودن این شورا و علاقه مردم به این دهه دارد.

سیدجواد جعفری با بیان اینکه دهه کرامت از سه قله تشکیل شده است، گفت: اول ذیعقده تولد حضرت معصومه(س) و11 ذیعقده میلاد حضرت امام رضا(ع) و تعیین روز ششم ذی‌القعده به عنوان روز بزرگداست حضرت احمد بن موسی(ع) شاه چراغ با عنایت شورای عالی انقلاب فرهنگی نشان از بزرگی و کرامات این دهه دارد.

جعفری با اشاره به اینکه بیش از یکصد مجموعه داخلی و 35 سازمان در بخش بین الملل با محوریت فرهنگ رضوی به اتفاق کار می‌کنند، افزود: با شروع دهه کرامت 31 استان واردفعالیت های مربوط به  فرهنگ رضوی می‌شوند که این همکاری بین این همه مجموعه داخلی و خارجی کاملاً بی نظیر است.

وی با تشکر از تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (ص) به دلیل آغاز برنامه‌های دهه کرامت از حرم حضرت معصومه(س) و توجه همگان به قم در شروع این دهه تصریح کرد: وجود بخش مردمی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به عنوان شورای مرکزی  دهه کرامت نشان از مردمی بودن این جشنواره و علاقه مردم به  انجام فعالیت های مرتبط با فرهنگ رضوی در این دهه دارد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها