امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40035
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 72
مهرداد رایانی مخصوص نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس گفت: اگر هنوز هم شاهد آنیم که پیرامون جنگ جهانی دوم فیلم ساخته می‌شود ...

مهرداد رایانی مخصوص نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تئاتر فارس گفت: اگر هنوز هم شاهد آنیم که پیرامون جنگ جهانی دوم فیلم ساخته می‌شود به خاطر دغدغه‌های نسل‌های بعدی آن است و در قیاس با این مورد جوانان ما فاصله چندانی با سال‌های دفاع مقدس ندارند و توقع می‌رود اشتیاق جوانمان به تئاتر مقاومت و دفاع مقدس باید خودجوش باشد.

این بازیگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تصریح کرد: به نظر می‌رسد شاید وظیفه و رسالت اصلی جشنواره تئاتر مقاومت هم پرداخت مناسب و مؤثر به همان مستندات و تاریخ تلخ و شیرین سال‌های جنگ تحمیلی است و نباید توقع داشت اولویت دیگری در این جشنواره مطرح شود.

رایانی مخصوصی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر مقاومت سرفصل مشخصی دارد بیان کرد: هر حرکت هنری و فرهنگی یک اولویت دارد و پاسداشت و تجدید خاطره با وقایع دوران جنگ تحمیلی و زنده نگه داشتن یاد ایثار و مقاومت‌های کم‌نظیرشان باید در کالبد این جشنواره جای گیرد.

این هنرمند افزود: بهتر است جشنواره کمی هم رویکرد پژوهشی داشته باشد و البته در کار پژوهشی باید نقاط ضعف و قوت را بررسی کنیم و رویکردهایمان را به هنرمندان جوان و مسئولان ارائه دهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها