امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40041
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 45
محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت سکه در بازار داخلی اظهارداشت: ...

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به افزایش قیمت سکه در بازار داخلی اظهارداشت: اخبار سیاسی منتشر شده مربوط به منطقه موجب کاهش ارزش سهام اروپا و آمریکا شده است.

وی افزود: این کاهش ارزش سهام موجب افت ارزش دلار در برابر سایر ارز‌ها شده و با توجه به قیمت‌گذاری اونس با واحد پولی دلار، قیمت اونس هم در بازار جهانی افزایش یافت.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تصریح کرد: قیمت دلار در بازارهای جهانی تا 1430 دلار افزایش یافته و این افزایش موجب افزایش نرخ سکه در بازار داخلی شده است؛ در واقع بازار جهانی متاثر از اخبار سیاسی و بازار داخلی نیر تحت تاثیر بازار جهانی بوده است.

وی ادامه داد: تقریبا در یک ماه گذشته قیمت طلا و سکه نوسان چندانی نداشت، اما از دیروز با انتشار اخبار سیاسی منطقه قیمت جهانی افزایش یافت، این در حالی بود که قیمت جهانی سیر نزولی داشت؛ البته افزایش قیمت نفت هم موجب کاهش قیمت دلار و در پی آن رشد قیمت طلا رخ داد.

کشتی آرای در پاسخ به این سوال که چرا در حالی که قیمت جهانی دلار در دو روز اخیر کاهش یافته، در بازار داخلی شاهد افزایش 150 تومانی آن هستیم، گفت: بازار داخلی به دلیل عرضه و تقاضا و شرایط کشور روندی متفاوت با سایر کشورها دارد.

وی تاکید کرد: علت افزایش قیمت سکه در بازار داخلی بیشتر ناشی از اخبار سیاسی و رشد قیمت اونس بوده و افزایش نرخ ارز چندان تاثیر‌گذار نبوده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها