امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40044
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 81
شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روند بازار طی روزهای اخیر اظهار داشت: بازار ...

شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به روند بازار طی روزهای اخیر اظهار داشت: بازار نشان داده که تأثیرپذیری آنی نسبت به اخبار سیاسی دارد.

وی ادامه داد: اخبار سیاسی با توجه به تأثیر بسیار بالا در حرکت دومینویی شاخص و افت قابل توجه آن مؤثر بوده به طور مثال تر و خشک در بازار با یکدیگر می‌سوزند.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه با تأکید بر اینکه اکنون تحلیل جای خود را به احساس داده گفت: بسیاری از سهامداران در این روزها به خاطر جو روانی ایجاد شده درصددند تا سهام خود را نقد کنند.

شهمیری تأکید کرد: طی هفته گذشته فشار فروش حقیقی‌ها نسبت به حقوقی‌ها بیشتر بود و حقوقی‌ها درصد بالایی از خرید را طی هفته گذشته از آن خود کردند.

مدیرعامل کارگزاری سهم آشنا با بیان اینکه سایه جنگ باید از سر بازارهای دنیا برداشته شود، گفت: اکنون بازارهای دنیا شرایط بدتری نسبت به بازار ایران را تجربه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث جنگ بسیار بعید به نظر می‌رسد، گفت: بیشتر این مباحث شانتاژ‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای است که مطرح می‌شود و در صورت برداشته شدن این جو از بازار روند اصلاح شده به زودی به شرایط عادی برمی‌گردد.

شهمیری ادامه داد: بازار در انتظار گزارش 6 ماهه شرکت‌ها است و در صورت ارائه این گزارش‌ها، بازار شرایط آرام‌تری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که شفافیت اطلاعاتی شرکت‌ها تا چه میزان بر انگیزه سهامداران در ارتباط است، گفت: در برخی شرکت‌ها شفاف‌سازی به دلیل مدیریت آن کار پیچیده‌ای است و موجب می‌شود تا شرکت‌ها تحت تأثیر همین امر دچار ابهام شوند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: عدم رعایت شفاف‌سازی از سوی مدیران دولتی و عدم آشنایی با مکانیزم شفافیت موجب افزایش فرآیند زمان برای بررسی آنها شده است.

وی گفت: سازمان بورس و شرکت‌های تابعه قطعا تلاش می‌کنند تا شرکت‌ها با نهایت شفافیت وارد بازار شده و کمترین ابهام را داشته باشند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها