امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40070
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی اعلام کرد مذاکرات با ایران ۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر برگزار می‌شود. آخرین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آژانس بین‌المللی اعلام کرد مذاکرات با ایران ۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر برگزار می‌شود.
آخرین دور مذاکرات ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه (۱۵ مه برابر با ۲۵ اردیبهشت) در وین، پایتخت اتریش برگزار شده بود.
این مذاکرات، دهمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود.
در این مذاکرات، «علی‌اصغر سلطانیه» نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «هرمان ناکاراتس» به ترتیب ریاست هیئت‌های ایرانی و آژانس را به عهده داشتند.
«رضا نجفی» در دولت جدید ایران جایگزین علی‌اصغر سلطانیه شده و ریاست یازدهمین دور مذاکره با آژانس در ۵ مهر به عهده وی خواهد بود.
این مذاکرات برای حل مناقشات درباره برنامه هسته‌ای ایران برگزار می‌شوند.
امریکا و متحدان آن، ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته‌ای خود متهم کرده و با تکرار این ادعای تاییدنشده، تحریم‌های غیرقانونی را به طراحی واشنگتن علیه ایران وضع کرده‌اند.
ایران ضمن رد این ادعاها، همواره تاکید کرده است به عنوان یکی از امضاکنندگان متعهد پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق استفاده از فن‌آوری هسته‌ای برای دستیابی به اهداف صلح‌آمیز برخوردار است.
افزون بر این نمایندگان آژانس بین المللی انرژی اتمی چندین بار از تاسیسات اتمی ایران بازدید کرده‌اند، اما هیچ مدرکی دال بر انحراف در برنامه هسته ای ایران نیافته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها