امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40079
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «افتخار حسین عارف» دبیر کل موسسه فرهنگی اکو، به همراه جمعی از شاعران و ادیبان کشورهای عضو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «افتخار حسین عارف» دبیر کل موسسه فرهنگی اکو، به همراه جمعی از شاعران و ادیبان کشورهای عضو اکو، روز شنبه 9 شهریور ماه میهمان دفتر ادبیات فارسی زبانان حوزه هنری خواهند بود و در این جلسه با محسن مومنی شریف، علیرضا قزوه و محمد حسین جعفریان در خصوص فعالیت‌های فرهنگی میان کشورهای عضو اکو گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.

محمد حسین جعفریان مدیر دفتر ادبیات فارسی زبانان مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در خصوص دیدار دبیر کل موسسه فرهنگی اکو و جمعی از شاعران و ادیبان کشورهای عضو اکو با مسئولان حوزه هنری گفت: مجموعه فرهنگی اکو که مرکز آن در ایران مستقر است، یک سری برنامه هایی را تدارک دیده اند که صاحب قلمان، شاعران و ادیبان عضو اکو به ایران دعوت شوند و یک سری ارتباطات فرهنگی با آنان صورت پذیرد.

وی ادامه داد: زمانی که دفتر ادبیات فارسی زبانان حوزه هنری افتتاح شد و دکتر افتخار حسین عارف در این مراسم حضور داشتند از آن زمان ارتباطات بسیار خوبی بین مجموعه اکو و حوزه هنری صورت گرفت و دفتر ما نیز که یک دفتر تازه تاسیسی است باید سعی کند که یک سری ارتباطات خوبی را با کشورهای عضو اکو داشته باشد و حضور آنان در حوزه هنری مقدمه و سرآغاز فعالیت های مشترک میان کشورهای عضو اکو و حوزه هنری خواهد بود. 

وی کشورهای عضو اکو را بهترین گزینه برای فعالیت های فرهنگی – هنری حوزه هنری در عرصه بین المللی ذکر کرد و گفت: اگر حوزه هنری می‌خواهد درعرصه بین المللی فعالیتی داشته باشند بهترین گزینه کشورهای عضو اکو هستند و دبیرکل اکو نیز از این فعالیت های مشترک بسیار استقبال کرده‌اند.

محمد حسین جعفریان با اشاره به حضور برخی از شاعران و ادیبان عضو کشورهای اکو در این برنامه گفت: در این برنامه جمعی از شاعران و ادیبان کشورهای فارسی زبان همچون «افسر رهبین» شاعر سرشناس افغانستان و «رحمت گل نظر» از شاعران شاخص تاجیکستان و مقام های ارشد سفارتخانه های پاکستان، افغانستان و تاجیکستان دعوت به عمل آمده تا از حوزه هنری و نمایشگاه‌های این مرکز فرهنگی – هنری بازدید بعمل آورند و با فعالیت‌های این مرکز از نزدیک آشنا شوند.

همچنین در این برنامه جمعی از شاعران صاحب نام کشورمان نیز برای تبادل نظر با ادیبان و شاعران کشورهای عضو اکو دعوت بعمل آمده تا از نقطه نظرات یکدیگر بهره‌مند شوند.

این نشست ساعت 10 صبح روز شنبه نهم شهریورماه در سالن اجتماعات حوزه ریاست برگزار می‌شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها