امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40088
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخضر ابراهیمی فرستاده سازمان ملل در امور سوریه در کنفرانس خبری در ژنو با اشاره به تحولات اخیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اخضر ابراهیمی فرستاده سازمان ملل در امور سوریه در کنفرانس خبری در ژنو با اشاره به تحولات اخیر سوریه و ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه گفت: شکی نیست که مواد مشخصی در غوطه الشرقی استفاده شده است ولی استفاده از سلاح شیمیایی حرام است و به کار گیری از آن صرف نظر از شمار کشته های آن جرم است.

وی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری العربیه پخش می شد، افزود: بر ما لازم است تا از راهکار سیاسی برای پایان دادن به بحران سیاسی استفاده کنیم.

وی از حمله نظامی آمریکا به سوریه ابراز بی اطلاعی کرد و گفت که از تصمیم آمریکا برای دخالت نظامی در سوریه اطلاعی ندارد.

اخضر ابراهیمی ضمن مخالفت با اقدامات یکجانبه علیه سوریه تاکید کرد که قوانین بین المللی تاکید دارد تا حمله نظامی به سوریه از طریق سازمان ملل و در چارجوب آن صورت گیرد. بر اساس قوانین بین الملل دخالت نظامی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل ممکن نیست.

نماینده سازمان ملل و کشورهای عربی در امور سوریه با تاکید بر اینکه آمریکا مدارکی برای اثبات استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی ارائه نداده ، تاکید کرد ما منتظر تحقیقات تیم بازرسان سازمان ملل در این باره هستیم.

وی بر راهکار سیاسی برای حل بحران سیاسی در سوریه تاکید کرد و گفت : راه حل سیاسی نمرده است و می‌توان با راه حل سیاسی به این بحران پایان داد. 

ابراهیمی در پاسخ به سوالی در خصوص حمله نظامی آمریکا به سوریه گفت: وزیر خارجه آمریکا بارها به همتایان خود در اروپا طرح حمله نظامی به سوریه را مطرح کرده بود ولی جوابی که از آن‌ها دریافت می کرد این بود که راه حل سیاسی بهتر از حمله نظامی است. این راهکارها بهتر می تواند در ژنو 2 بررسی شود.

وی در پایان ضمن مخالفت با اقدام نظامی علیه سوریه گفت: از اساس من مخالف راهکار نظامی هستم و معتقدم مشکل الغوطه با راهکار سیاسی حل می‌شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها