امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40100
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار گروه‌های مختلفی از ایثارگران، آزادگان و ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار گروه‌های مختلفی از ایثارگران، آزادگان و تشکّل‌های دانشجویی به تبیین مقاطع حساس تاریخ معاصر ایران از سال 1342 تاکنون پرداخت.

وی تصریح کرد: در تمام این 50 سال هر وقت مشکل یا بن‌بستی در حرکت جامعه ایحاد می‌شد، فقط حضور مردم بود که گره‌ها را باز و ادامه مسیر را ممکن می‌کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیان مصادیق مقاطع سرنوشت‌ساز کشور، به 15 خرداد 42، 17 شهریور 56، 22 بهمن 57، دفاع مقدس، دوران سازندگی و انتخابات 24 خرداد اشاره کرد و گفت: وقتی اراده خداوند و حرکت مردم همزمان می‌شود، دیگر نمی‌توان جلوی تدبیر عمومی و تقدیر الهی را گرفت.

هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خویش با تأکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، نظارت همگانی بر عملکرد مسئولان را ضروری و همیشگی دانست و با بیان معنای لغوی و اصطلاحی نقد، گفت: انتقاد سازنده، سرمایه‌ای ارزشمند برای دولت‌هاست تا با شناسایی معایب و محاسن کارها، در راه اداره بهتر جامعه تلاش کنند.

وی در این دیدار که جمعی از آزادگان دفاع مقدس، جانبازان شهر قم و ایثارگران شهرهای رفسنجان و انار حضور داشتند، با ارائه تحلیلی از چرایی و چگونگی شروع، تداوم و پایان جنگ تحمیلی گفت: فداکاری ایثارگران و خانواده‌ها، مقاومت آزادگان در سیاه‌چال‌های بعثی، استواری جانبازان که چون شیر روی ویلچرها راه می‌روند و قداست شهدا، یک فرهنگ غنی را در تاریخ ایران خلق کرد که در مقایسه با مجموعه ارزش‌ها در جهان بی‌بدیل است.

* شیرین ترین روز زندگی آیت‌الله

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالروز ورود اولین گروه از آزادگان به کشور گفت: آن روز، شیرین‌ترین روز در طول زندگی من است و اخیراً وقتی خاطرات یک زن آزاده از دوران اسارت و شکنجه‌های غیر انسانی بعثی‌ها را خواندم، به راز و رمز آن دلواپسی‌ها و انتظار تلخ برگشت آنان پی بردم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه این دیدار با اشاره به حضور نمایندگان انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های کشور و اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان شیراز در جلسه، گفت: شور جوانی و بلوغ فکری دانشجویی، باعث نشاط کشور می‌شود و دانشگاه کانون ذخیره‌سازی برای آینده هر ملت است.

وی رویکرد اعتدالی در فضای سیاسی و اجتماعی فعلی جامعه را محصول درایت جوانان و همت مردم دانست و گفت: مهمتر از خلق یک حماسه، حفاظت از آن است تا فرصت‌طلبان و شکست ‌خوردگان سیاسی، آن را آلوده به اقدامات افراطی و تفریطی نکنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آزادگی را مرام و آزادی را حق مردم حق‌طلب دانست و به فلسفه کراهت ایجاد زندان‌ها در جوامع انسانی پرداخت.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: وظیفه جمهوری اسلامی حفظ کرامت شهروندان و شرط اخلاق انسانی، شکستن حصارهای امنیتی و ایجاد رفاه اجتماعی برابر برای اقلیت‌ها و اکثریت‌های قومی، مذهبی، دینی، نژادی و سیاسی است.

به‌گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در آغاز این دیدار 7 نفر به نمایندگی از آزادگان، ایثارگران، جانبازان، دانشجویان و جوانان به بیان مطالبات صنفی و دیدگاه‌های سیاسی خویش پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها