امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4013
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۷
تعداد بازدید: 112
عیسی امامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: قیمتی که بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک ...

عیسی امامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: قیمتی که بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی، توسط مرکز ملی رقابت برای چهار خودروی پرتیراژ اعلام شده است مورد قبول همه اعضاء شورای رقابت نیست و برخی از اعضاء با آنها مخالف هستند.

وی تصریح کرد: قیمت‌های اعلام شده نه مصرف‌کننده را راضی کرده است و نه خودرو‌ساز را.

امامی با بیان اینکه در نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی جهش بالایی دیده می‌شود، گفت: نرخ تورم اواخر سال 91 معادل 21 درصد بوده است و در این شرایط، تورم 52 درصدی اعلام شده از سوی بانک مرکزی جهش بالایی را نشان می‌دهد.

امامی با تأکید بر اینکه کارشناسان بانک مرکزی باید در مورد اعلام نرخ تورم برای اعضاء شورای رقابت شفاف‌سازی کنند، افزود: یک تیم کارشناسی برای بررسی دقیق نرخ تورم تشکیل شده است و طی دو تا سه روز آینده نتیجه را مشخص خواهد کرد.

به گفته وی، نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی، در بخش‌های خدماتی نیز تأثیر می‌گذارد و ممکن است نظم اقتصادی کشور را به هم بزند و بسیاری از بخش‌ها مدعی خواهند بود.

عضو ناظر شورای رقابت تأکید کرد: باید روشن شود که نرخ تورم چطور به دست آمده و پس از آن، قیمت‌های اعلامی از سوی مرکز ملی رقابت و یا شورای رقابت رسمیت خواهد داشت.

به گزارش فارس، به دنبال تدوین فرمول قیمت‌گذاری خودرو مرکز ملی خودرو قیمت  چهار خودرو پرتیراژ را اعلام کرد که بر این اساس قیمت جدید پراید 14 میلیون و 357 هزار تومان، پژو 405 معادل 20 میلیون و 415 هزار تومان، تیبا 16 میلیون و 200 هزار تومان و سمند ال ایکس 20 میلیون و 869 هزار تومان تعیین شد.

بر این اساس، قیمت جدید پراید نسبت به نرخ قبلی آن حدود یک میلیون و 700 هزار تومان، قیمت سمند حدود 5.2 میلیون تومان، پژو 405 حدود 2 میلیون تومان و قیمت تیبا حدود 3 میلیون و 600 هزار تومان کاهش یافته است.

قیمت جدید 4 خودرو پرتیراژ در حالی از سوی مرکز ملی رقابت اعلام شده که خودروسازان نحوه این قیمت‌گذاری را قبول ندارند و خواستار تجدیدنظر در نرخ‌ها هستند. قرار است ابهام خودروسازان امروز در جلسه با رئیس شورای رقابت برطرف شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار