امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40131
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 101
حسین مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: انتخاب شهردار از سوی شورای اسلامی شهر انجام می شود و این موضوع، موضوعی غیر سیاسی است. « یکی از ...

حسین مظفر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد: انتخاب شهردار از سوی شورای اسلامی شهر انجام می شود و این موضوع، موضوعی غیر سیاسی است.

« یکی از روزنامه‌ها در تاریخ 28 مرداد در مطلبی شهردار شدن قالیباف را خلاف قانون عنوان کرده و نوشت: براساس اصلاح پاره‌ای از مواد قانون تشکیلات شوراهای اسلامی کشوری مصوب 1/9/1361 و قانون اصلاح قانون تشکیلات شوراهای اسلامی کشوری و انتخابات شوراهای مزبور مصوب 29/4/1365 تصریح شده که انتخاب مجدد شهردار به صورت متوالی تنها برای یک دوره در آن شهر بلامانع است. در ماده هفت این قانون آمده است انتخاب شهردار برای مدت چهار سال و معرفی به وزیر کشور جهت صدور حکم انجام می‌شود.»

مظفر در این باره توضیح داد: در سال 1375 این قانون در مجلس اصلاح شد و در این صورت محدودیتی برای مدت شهرداری وجود ندارد. بر این اساس قالیباف و هر شهردار دیگری می تواند به مدت نامحدود در این پست ادامه حضور دهد.

وی همچنین ادامه داد: مجلس شورای اسلامی به دنبال طرح موضوع منع قانونی دوره شهرداری و تاکید بر این امر، استفساریه ای تهیه کرد و موضوع اصلاح این قانون را برای عموم شفاف سازی کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها